VYSOČINA ZETOR SHOW – světový rekord neoficiálně pokořen

publikováno v: Aktuality | 0
Vysočina Zetor Show v Novém Městě na Moravě slavila úspěch. Rekord v počtu traktorů značky Zetor při spanilé jízdě, který prozatím držela Litva, padl. V Litvě se na jednom místě představilo sto sedmnáct Zetorů. Nám se tento rekord podařilo překonat, z Maršovic do novoměstské Vysočina Areny jich zamířilo úctyhodných 134.

thmb_DSC_1617Vedle spanilé jízdy a prezentace zemědělské techniky bylo hlavním bodem předání stavebnic modelů ZETOR PROXIMA ve verzi cabrio čtyřem odborných středním školám na Vysočině. Během několika dní se budoucí opraváři zemědělských strojů naplno zapojí do pokračování projektu Postav si svůj traktor, který Kraj Vysočina zahájil už minulý školní rok. „Zatímco loni jsme Zetory na školách v rámci odborného výcviku repasovali, letos si budou moci studenti postavit nové traktory. Vybrali jsme záměrně model univerzální, který má uplatnění jak v zemědělství, lesnictví, tak i v komunálních službách,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová.

Věříme, že i přes drobnou nepřízeň počasí si každý našel v rozmanitém programu to své a užil si pohled na burácející konvoj Zetorů, jízdu zručnosti pod taktovkou učňů odborných škol či již zkušených obsluh traktorů, bouřlivý zvuk dakarské čtyřkolky nebo působivý výkon zřejmě nejznámějšího českého siláka Železného Zekona. 

Závěrem patří také zmínit poděkování všem účastníkům slovy Milana Hájka, ředitele MOREAU AGRI VYSOČINA:

„Dovolte mi poděkovat Vám všem, jenž jste se stali součástí této akce a aktivně jste se podíleli na jejím „zrození“ .

– díky všem účastníkům spanilé jízdy, dnes již můžeme říci světovým rekordmanům i když neoficiálně
– díky zúčastněným školám, kteří předvádí skvělou prezentaci
– díky Novému Městu na Moravě, Vysočina Areně
– díky společnostem ZETOR TRACTORS a.s., ZDT, spol. s r.o., RAVAK a.s. Rožmitál a OPaLL-AGRI, s.r.o.
– díky všem, kteří tvořili doprovodný program, soutěže, zábavu, občerstvení
díky městské a státní policii
– díky kraji Vysočina za lesk a každý detail, který byl do tohoto dne vložen, jsem šťastný, že můžu podnikat právě v kraji Vysočina
– díky všem za blahopřejné SMS, maily, telefonáty, díky za uznání a dnes s odstupem času můžu říci, že více jak dvouleté úsilí se vyplatilo.

Věřím, že každý, kdo se zúčastnil si odnáší alespoň něco pozitivního a dále doufám, že pokud bude nějaké příště, najde se množství dalších, jenž budou tuto událost chtít podpořit a pochopí její hlavní smysl a to zaujmout mladé lidi pro toto nelehké zemědělské odvětví. Mnoho lidí také ví, co a jak by se přesně mělo dělat, ale ruku na srdce, kdo se k nějakému aktivnímu přístupu opravdu uchýlí a něco pro tento nepříznivý vývoj skutečně činí?

Takže závěrem rozebírejme, hovořme o akci, přicházejme s podnětnými připomínkami a připravujme se, že třeba za dva roky vše ještě společně vylepšíme…“

Níže se můžete pokochat výběrem fotografií z celé události, na tomto místě patří velké poděkování paní Anetě Ležákové za její ohromné příspěvky.

 

Pro výběr těch nejlepších fotografií klikněte ZDE