Vysočina Zetor SHOW – REKORD POKOŘEN!

publikováno v: Aktuality | 0
Neuvěřitelné se stalo skutečností – VYSOČINA ZETOR SHOW II. dne 19.9.2019 nesmazatelně vstoupila do historie. Unikátní počin, v rámci kterého Agentura Dobrý den Pelhřimov zapíše do České knihy rekordů 4 nové rekordy. Miroslav Marek z Agentury Dobrý den označil tento počin za nevídaný a deklaroval, že rekordy budou figurovat mezi hlavními letošními přírůstky v České knize rekordů.

  • Nejvíc traktorů jedné značky na jednom místě (dosud oficiálně 103)
  • Nejdelší řada traktorů (bez rozlišení značek) na jednom místě (dosud 231)
  • Nejdelší jedoucí kolona traktorů
  • Nejdelší jedoucí kolona traktorů jedné značky
  • Nejvíce traktorů značky ZETOR na jednom místě (117 – Litva – světový rekord)

Druhý ročník výstavy zemědělských strojů a prezentační přehlídky odborných škol Kraje Vysočina s názvem Vysočina ZETOR SHOW II. opět proběhl ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě. Za přítomnosti české biatlonové reprezentace, hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka a výkonného ředitele společnosti ZETOR Mariána Lipovského byly pod dohledem komisaře Agentury Dobrý den Pelhřimov vytvořeny nebo překonány hned čtyři české rekordy. „237 traktorů značky ZETOR na jednom místě viděly během celodenního programu téměř dva tisíce lidí. Účast překonala naše očekávání, navíc díky poskládanému programu a důslednému propojení praxe a škol jsme oslovili násobně více návštěvníků,“ uvedl Milan Hájek ze společnosti Moreau Vysočina, která byla společně s Krajem Vysočina a společností ZETOR hlavními organizátory jedné z největších zemědělských akcí letošního roku na Vysočině.

Téměř čtyřicítka vystavovatelů a prodejců, desítka odborných škol z Vysočiny, stovky hostů ze zemědělských svazů, družstev, asociací a dále především majitelé traktorů zn. ZETOR všech „věkových kategorií“, ochutnávka regionálních potravin, možnost střelby na biatlonové střelnici a následně setkání na autogramiádě s Ondrou Moravcem a Evou Puskarčíkovou-Kristejn – to vše byla Vysočina Zetor Show 2019.

Oči diváků vzhlížely k jezdcům cyklistické extrémní show na Urampě, dech beroucí kousky na krosových kolech předvedli hned třikrát mistři České republiky včetně fenomenálního Davida Milera. Po celý den tančily mažoretky z Domu dětí a mládeže Nové Město na Moravě a pozornost diváků pravidelně upoutávali novoměstští bubeníci pod vedením Libora Orla. Pro nejlepší mladé řidiče připravila společnost ZETOR jízdu zručnosti ZETOR CUP a ocenění v závěru oficiálního programu čekalo i na řadu řidičů z rekordní kolony. Tak okolím Nového Město na Moravě včetně města projížděla téměř dvě hodiny. Na místě je poděkovat všem právě projíždějícím řidičům a omluvit se za maličký dopravní kolaps, ale za tu sérii rekordů to stálo!

Tečkou za letošní Vysočina ZETOR Show byl koncert hudební skupiny POETIKA.

Velké díky všem, kteří se akci jakkoliv organizačně podíleli :

– díky všem účastníkům spanilé jízdy, dnes již můžeme říci rekordmanům, kteří budou nesmazatelně zapsaní v knize rekordů!
– díky zúčastněným školám, které předvedly skvělou prezentaci
– díky Novému Městu na Moravě, díky Vysočina Areně, konat akci v takovém stánku je radost
– velké díky všem partnerům, kteří akci podpořili
– díky všem, kteří tvořili doprovodný program, soutěže, zábavu, občerstvení a starali se o hladký průběh akce
– díky městské a státní policii
– díky kraji Vysočina za lesk a každý detail, který byl do tohoto dne vložen

A díky vám všem, kteří jste si udělali chvíli čas a přišli jste se na naše úsilí podívat, vážíme si toho…