VYSOČINA ZETOR SHOW 2024 za úspěšně za námi!

publikováno v: Aktuality | 0
Třetí ročník VYSOČINA ZETOR SHOW je, dovolujeme si říct, úspěšně za námi! Bylo až neuvěřitelné, jaký neskutečný počet lidí opět zavítal do novoměstské Vysočina Areny.  

 

Téměř dvacítka vystavovatelů a prodejců, desítka středních škol z Vysočiny, mistrovství republiky jízdy zručnosti, Manitou Cup, stovky hostů z řad zemědělců a především nespočet skupin žáků základních škol, Den zdraví, autopilot, střelba na biatlonové střelnici a následně setkání s Martinem Nečasem a Michalem Krčmářem, MIG 21  – to vše byla Vysočina Zetor Show 2024.

 

VYSOČINA ZETOR SHOW odstartovala spanilou jízdou traktorů, které se zúčastnilo na 8 desítek traktorů, vedených čtyřkolkou a motorkami značky Harley-Davidson. 

Samotná akce byla zahájena event manažerem Milanem Hájkem spolu s hejtmanem Vítězslavem Schrekem a radním pro oblast školství, mládeže a sportu, informatiky a komunikačních technologií Janem Břížďalou a radním pro oblast lesního a vodního hospodářství, zemědělství, životního prostředí Pavlem Hájkem.

Od brzkého rána v prostorech trestného kola Vysočina Areny probíhalo mistrovství republiky v jízdě zručnosti traktorem s vlekem. Za hudebního doprovodu kapely MAYDAY byly po celé dopoledne návštěvníkům představovány jednotlivé vystavující střední školy a jejich studijní obory. Návštěvníci si také mohli odběhnout od hlavní stage za nově vystavenou tribunu, kde probíhal Manitou Cup.

Mimo jiné byl zde také ustanoven rekord v celkovém počtu uznaných modelů zemědělských a lesnických strojů a zařízení shromážděných na jednom místě a jeden čas. Celkový počet uznaných modelů byl 249, čímž byl ustanoven rekord a bude zapsán do knihy rekordů. Držitelem rekordu je Agro-technická střední škola Bystřice nad Pernštejnem. 

Na své si v druhé půlce výstavního dne přišli i sportovní fanoušci, kteří měli příležitost si ulovit autogram či fotku s hokejistou Martinem Nečasem nebo biatlonistou Michalem Krčmářem. Hokejový útočník Martin Nečas a event manažer Milan Hájek si na pódiu vzájemně vyměnili podepsané dresy. „Poprosil jsem Martina, aby si oblékl náš dres. A protože on mi před tím podepsal svůj dres, podepsal jsem zase já jemu ten náš,“ usmál se event manager Moreau Agri Vysočina Milan Hájek. 

Oficiální program vyvrcholil předáním strojů vybraným středním školám a předáním dosavadní vybrané částky dobročinné sbírky na vybavení porodnicko-gynekologického oddělení Nemocnice Nové Město na Moravě.

 

Pomyslnou tečkou za letošní VYSOČINA ZETOR SHOW 2024 byl koncert MIG 21.

 

Velké díky všem, kteří se na akci jakkoliv organizačně podíleli:

  • díky všem účastníkům spanilé jízdy
  • díky zúčastněným školám, které předvedly skvělou prezentaci
  • díky Vysočina Areně
  • velké díky všem partnerům, kteří akci podpořili
  • díky všem, kteří tvořili doprovodný program, soutěže, zábavu občerstvení a starali se o hladký průběh akce
  • díky kraji Vysočina za spoluorganizaci akce.

 

Doufáme, že jsme vám všem zúčastněným nabídli bohatý program plný zábavy, hudby, soutěží a zároveň děkujeme, že jste si udělali chvílí čas a přišli jste se podívat!