Vlajková loď z dílny McCormick

publikováno v: Aktuality | 0

McCormick X8 Serie

660 – 670 – 680

Nová řada traktorů X8 se může pochlubit výkonem přesahujícím 300 koní, jedná se o kombinaci hrubého výkonu, komfortu a stylu. Speciálně navržená pro náročné farmáře, kteří každodenně pracují na vybudování prosperujícího podniku. Traktory X8 byly vyvinuty se zaměřením na moderní provedení, které pomůže zlepšit zemědělské postupy a výnosy. Řada X8 nabízí obsluze řadu prvotřídních funkcí: výkonné, čistě-spalující motory BETAPOWER s 6 válci; velká, komfortní kabina Premiere s ergonomicky uspořádanými ovládacími prvky; jemný a hladký přenos VT-Drive, který maximalizuje výkon až do 50 km / h; velký, barevný dotykový monitor DSM; a vysoce výkonný hydraulický systém s průtokem až 212 g / l.

Model X8.660 X8.670 X8.680
Maximální výkon (hp) 264 286 310
Nominální výkon (hp) 258 271 301
Max. točivý moment (Nm) 1 132 1 194 1 282
AdBlue nádrž (l) 70 70 70
Palivo (l) 550 550 550

 

MOTOR

motor X8

Traktory McCormick řady X8 jsou poháněny motorem FPT. Tento šestiválec o objemu 6,7 litru využívající 24 ventilovou technologii dosahuje výkon od 258 do 310 koňských sil s převýšením kroutícího momentu až 40%. Systém POWER PLUS zajišťuje zvýšení točivého momentu při specifických podmínkách, například při práci s vývodovým hřídelem nebo při použití traktoru v dopravě, až o 10%. Pro splnění emisní normy Tier IVf je motor vybaven systémem Hi-SCR. Tento motor se vyznačuje skvělými výkonnostními parametry, především je to vysoký točivý moment a široká oblast konstantního výkonu motoru, je tedy možné pracovat při nižších otáčkách motoru a dosahovat nízkou spotřebu paliva. Možnost variabilního odklopení jednotlivých chladičů zajistí jejich bezproblémovou údržbu a čištění.

PŘEVODOVKA

Převodovka CVT s označením VT-Drive nabízí obsluze až 4-rozsahy rychlostí. VT-Drive se vyznačuje hlavně jednoduchým nastavením a ovládáním. Všechny potřebné parametry se nastavují přes 12-palcový dotykový display, kterým je traktor standardně vybaven. VT-Drive převodovku můžeme nastavit do 4 pracovních módů:

1. Auto Mode – řídící jednotka přizpůsobuje otáčky motoru a převodový poměr na základě zatížení traktoru
2. Manual Mode – obsluha nastaví otáčky motoru pomocí ručního plynu. Řídicí jednotka pak přizpůsobuje jen převodový poměr k dosažení nastavené pracovní rychlosti
3. PTO Mode – obsluha nastaví otáčky motoru pomocí ručního plynu. Řídicí jednotka pak přizpůsobuje jen převodový poměr k dosažení nastavené pracovní rychlosti, avšak priorita se klade na otáčky vývodového hřídele.
4. Cruise Mode – toto nastavení je určeno na dopravu. Nastaví se jen maximální rychlost, kterou má traktor při dopravě dosáhnout.

HYDRAULIKA

Srdcem hydraulického systému je axiální pístové čerpadlo s maximálním průtokem 157 l.min-1. Jako volitelná možnost je čerpadlo s výkonem 212 l.min-1. Traktor je možné vybavit až 11 elektronicky ovládanými hydraulickými okruhy. Zadní TBZ je také ovládán elektronicky s možností precizní regulace a má maximální zvedací kapacitu 12 000 kg. Na přání může být traktor vybaven čelní hydraulikou se zdvihací kapacitou až 5000 kg.

VÝVODOVÝ HŘÍDEL

Zadní vývodový hřídel je ovládaný elektrohydraulicky s možností výměny 6 nebo 21 drážkové koncovky a rychlostmi 540Eco / 1000 / 1000Eco min-1. Elektronické ovládání se stará o hladké zapínání vývodového hřídele při práci s různými druhy pracovního nářadí a příslušenství. Na přání může být traktor vybavený i předním vývodovým hřídelem.

KABINA

Nová čtyř-sloupová kabina umožňuje řidiči ovládat traktor s maximálním pohodlím a komfortem. Je navržena tak, aby poskytla obsluze pohodlí při dlouhých hodinách práce. Vzduchem odpružená sedačka je vybavena zcela novou integrovanou multifunkční loketní opěrkou, která v sobě nese základní ovládací prvky traktoru. Na loketní opěrce se nachází i 12-palcový dotykový displej. Zcela nová je také plnohodnotná sedačka spolujezdce s inovovaným systémem sklápění. Ergonomicky nastavitelný volant, automatická klimatizace, střešní okno, LED osvětlení, připojení USB a Bluetooth, to vše jsou prvky, které zajistí maximální komfort při práci s traktorem McCormick X8.

PŘEDNÍ NÁPRAVA

McCormick X8 VT-Drive je vybaven nezávisle odpruženou přední hnací nápravou. Tato elektro-hydraulicky ovládaná náprava umožňuje zvýšení dynamického přenosu výkonu na podložku a zároveň zlepšení jízdního komfortu. Výsledkem je tedy vysoká efektivita provozu traktoru při polních pracích a zároveň vysoká bezpečnost při použití traktoru v dopravě. Jako doplněk pro nezávisle odpruženou přední nápravu je možné použít systém centrálního mazání pro snadnou údržbu.

Pro bližší informace o jednotlivých modelových řadách traktorů McCORMICK klikněte ZDE.