Versatile Delta Track

publikováno v: Aktuality | 0

Versatile_DeltaTrackVERSATILE DELTA TRACK je řešením silného tažného prostředku, který maximalizuje produktivitu práce na farmě. Vyrábí se ve třech výkonových modelech 450DT, 500DT a 550 DT.

DeltaTrack je osazen 15-litrovým motorem Cummins. Velký objem motoru v kombinaci s variabilním turbem VGT poskytují traktoru dostatečnou sílu a točivý moment. Variabilní turbo je schopno navýšit výkon traktoru  až o 50 koňských sil. V modelech DT je použita převodovka CAT TA22. Šestnáct rychlostí vpřed zaručuje optimální rozdělení převodových stupňů pro každou pracovní operaci. Maximální přepravní rychlost je 35 km / h.

Hydraulický systém poskytuje dostatek oleje pro každé nářadí. V základním provedení je traktor osazen variabilním čerpadlem s maximálním průtokem 201 l / min. Na přání může být traktor vybaven dvojitým čerpadlem s maximálním průtokem 401 l / min (High flow). Ve standardu má Deltatrack 4 hydraulické okruhy, v rámci výbavy na přání je možné zvolit 6 okruhů. Pokud je traktor vybaven systémem high flow má automaticky 6 hydraulických okruhů. Hydraulické okruhy jsou ovládány elektronicky. Průtoky a časovače se nastavují na displeji, který je součástí loketní opěrky.

Traktor je v základu vybaven spodním táhlem s průměrem čepu 51 mm. Velkou výhodou je, že je závěs umístěn v přímé ose s hlavním čepem – kloubem traktoru. Na přání může být Deltatrack vybaven tříbodovým závěsem kategorie IV.

podvozek delta trackPodvozek DELTA TRACK zaručuje dlouhou životnost, protože byl navržen tak, aby snižoval napínání, zahřívání a opotřebení pásu. Tyto vlastnosti jsou dosaženy speciálním uložením napínacích a středových kol. V základní výbavě je na podvozku pás široký 762 mm.

Na přání může být použit pás o šířce 914 mm. Odpružení podvozku zajišťují napínací a středové kola, která jsou upevněny systémem Double axis boogie. Tento systém umožňuje nejen ochranu pásu proti nadměrnému opotřebení, ale i výrazně tlumí vibrace a rázy. Pohon jednotlivých pásů je zajištěn pomocí koncových převodů. Traktor může být vybaven uzávěrkou diferenciálu, která snižuje prokluz jednotlivých pásů.

Poměr zatížení přední a zadní nápravy zůstává během práce na jedné úrovni, protože má traktor umístěné nádrže ve středu. Tím pádem nedochází k odlehčování zadní nápravy při snižování množství nafty v nádrži.

Cab View1DeltaTrack mě nejprostornější kabinu na trhu s objemem skoro 5000 litrů. Nabízí tedy dostatečný prostor a komfort při každodenní namáhavé práci. Dokonalý výhled zaručuje 8 m² prosklených ploch. Pomocí multifunkční opěrky rukou se ovládá hydraulika a převodovka. Řadícím joystickem se nejen řadí převodové stupně nahoru a dolů, ale také pojezd traktoru vpřed a vzad bez použití spojkového pedálu. Sedmipalcový monitor s vysokým rozlišením slouží k nastavení hydraulických okruhů a úvraťového managementu. Může být také na přání propojený s kamerou při zadním závěsu.

Pro více informací o produktech společnosti Versatile klikněte ZDE