Vendro C 1340 – Efektivní obracení bez kompromisů

publikováno v: Aktuality | 0

S novým strojem Vendro C 1340 přináší Krone na trh 12 rotorový obraceč s pracovním záběrem téměř 13,40 m. Kromě enormního výkonu zaujme tento stroj maximální efektivitou díky konceptu OpitTurn rotorů osvědčenému již v modelové řadě Vendro a také vysokým komfortem obsluhy a jízdy.

 

Krone nyní rozšiřuje svůj program obracečů o nové Vendro C 1340, které je nabízeno ve dvou variantách výbavy. S pracovním záběrem 13,34 m se tento rotační obraceč řadí mezi aktuální top modely řady Vendro vybavenými konceptem OptiTurn rotorů. To znamená, že Vendro C 1340 nejen převyšuje svého předchůdce, dlouhodobě úspěšný model KWT 1300, o 24 cm pracovní šířky, ale kromě enormní výkonnosti zaujme také vynikající kvalitou práce. K dispozici jsou také další funkce, které v moderním designu zajišťují ještě větší jízdní a provozní komfort.

 

Standardně je Vendro C 1340 vybaveno otočnou ojí a tažným okem (40 mm) pro horní a spodní závěs, nebo volitelně kulovou hlavou, případně ojí s kulovým závěsem 80. Vendro C 1340 Plus se standardně dodává s dvoubodovým závěsem včetně tažné vyrovnávací pružiny. Nabízí tu výhodu, že pružina vyrovnává negativní zatížení při najíždění na souvrati, takže můžete pracovat bezpečně za všech situací, dokonce i s malými nebo lehkými traktory. Tyto flexibilní možnosti připojení nabízejí to správné řešení pro každý traktor.

 

 

OptiTurn koncept pro náročné

Dvanáct rotorů o průměru 1,50 m osazených šesti rameny prstů, každý s velkým přesahem vůči sousednímu rotoru, umožňuje vysoce efektivní obracení a otáčení na pracovní šířce téměř 13,40 m. OptiTurn koncept nabízí příkladné přizpůsobení se terénu, zejména v silně zvlněném terénu: kopírovací kola se pohybují velmi blízko zakřivených prstů OptiTurn, které sklízejí sklizeň čistě beze ztrát při nabírání a poté ji rovnoměrně a volně rozdělují. Podle použití stroje lze úhel obracení variabilně nastavit ve čtyřech stupních sklonu v rozsahu od 13° do 19°: Strmý úhel obracení slouží k intenzivní přípravě nebo obracení porostu, ploché nastavení slouží k jemnému otáčení. To je základem pro rychlé sušení, přičemž se zabrání ztrátám odrolem, ke kterému dochází zejména u plodin obsahujících leguminózy. To znamená, že i při krátkých časových prodlevách vhodných ke sklizni lze připravit i vysoce kvalitní krmivo.

 

Komfortní ovládání usnadňuje práci

Řidič může nastavit požadovanou pracovní výšku snadno a centrálně přímo na stroji pomocí kliky. Ještě pohodlněji to v případě potřeby může jít pomocí volitelného hydraulického ovládání z kabiny traktoru. To znamená, že řidič může kdykoli snadno a rychle reagovat na měnící se podmínky.

 

Na přání lze stroj vybavit plachtou hraničního obracení, která se montuje vpravo ve směru jízdy a lze ji hydraulicky složit pomocí ovládacího panelu. Plachta slouží jako zábrana odhození plodiny za okraj pole a ztrátám při hraničním obracení.

 

Pokud jde o komfort obsluhy, Vendro C 1340 přesvědčí i svými dalšími vlastnostmi: Sekce rotorů lze složit a rozložit z přepravní do pracovní polohy během několika sekund. Nejprve jsou otočná ramena pomocí dvojčinného hydraulického okruhu nastaveny do souvraťové polohy. Tento proces hydraulického skládání se provádí pomocí okruhu se sekvenčním řízením, takže nemůže dojít k nesprávné obsluze a následnému poškození stroje. Rotory lze následně spustit do pracovní polohy pomocí jednočinného hydraulického okruhu.

 

Náprava s dvojím účelem

Absolutním vrcholem je u Vendro C 1340 na přání dodávané hydraulické odlehčení hlavní nápravy. Tou je varianta Plus dokonce vybavena již v základu. Toto řešení se velmi dobře osvědčilo již u menšího bratříčka Vendro C 1120 a jeho předchůdce KWT 1300 a funguje takto: Během práce se náprava pohybuje velmi blízko oblasti pohybu dvouprstů, a tak jsou optimálně vedeny přes jakoukoli konturu povrchu. Aby nedošlo k poškození trávníku v ostrých zatáčkách, lze odlehčit nápravu. Přítlak na nápravě je snížen speciálním hydraulickým systémem. Pozitivní efekt: trávník zůstává neporušený, kontakt se zemí a tím i kopírovací funkce předního hmatacího kola prstů je zachována. Kvalita další sklizně tak zůstane zachována.

 

Efektivní pohon s nízkými nároky na údržbu

Jako u všech ostatních obracečů KRONE i zde vsází na osvědčený mechanický rozvod pohonu. Skládá se z hlavní převodovky s integrovanou volnoběžkou, kombinované s hnací hřídelí, bezúdržbovou prstovou spojkou Octo-Link a hermeticky uzavřenými převodovkami rotorů pro nejvyšší účinnost  při nízké spotřebě paliva a minimální údržbě. Díky komponentům s optimalizovanou hmotností je stroj lehký v tahu, aniž by při tom byla snížena jeho stabilita a funkčnost.

 

S Vendro C 1340 Krone rozšiřuje svou řadu Vendro. Tento pohodlný 12-rotorový obraceč je použitelný univerzálně a díky svému obrovskému výkonu se perfektně hodí do sklizňového řetězce s velkými kombinacemi sečení a shrnovačů. Koncept OptiTurn rotorů umožňuje sklizeň píce nejvyšší kvality i za nejtěžších podmínek. Vysoký jízdní a provozní komfort navíc usnadněním práce řidiče umožňuje efektivní práci řidiče  bez stresů.

 

Přehled technických dat:

Pracovní záběr: 13,34 m

Přepravní šířka / délka: 2,99 /6,05 m

Hmotnost: 2.670 kg

Počet rotorů: 12

Průměr rotorů: 1,50 m

Počet ramen na rotoru: 6

Zavěšení:

Série: Otočná oj s tažným okem nebo dvoubodový závěs Kat. II,

Příslušenství: kulový závěs / spodní závěs

Pneumatiky podvozků rotorů: 16 x 6.50-8 (vnější), 16 x 9.50-8 (uprostřed)

Přepravní kola: 11.5/80-15.3 (Série), 15.0/55-17 (Na přání)

Hydraulické připojení: 1 x EW, 1 x DW

Potřebný příkon: od 40 kW / 55 k