Úspěšné dostihové stáje se spolehlivým pomocníkem: Zetor Proxima HS 110

publikováno v: Aktuality | 0

Nedaleko obce Chrudim v Železných horách se nachází vesnice Vápenný Podol. Vápenec však není její jedinou dominantou. V roce 2021 se stal vítězem Velké pardubické kůň Talent majitelů rodiny Kabelkových, která zde vlastní tréninkové centrum dostihových koní. Středisko disponuje několika rozlehlými výběhy a je zde ustájeno více než 25 koní. Areál o rozloze 22 hektarů obhospodařuje traktor Zetor Proxima HS 110 s čelním nakladačem ÄLO ZL 36.

Paní Hana Kabelková se věnuje výcviku dostihových koní již řadu let. Může se pyšnit řadou úspěchů  včetně vítězství na nejslavnějším dostihu v České republice. Trénink koní se roku 2011 přesunul do objektu statku v Železných horách, kde jsou koním k dispozici dostatečně dlouhé tréninkové tratě a mnoho pastvin a luk. Právě k jejich bezproblémové údržbě byl roku 2018 zakoupen a předán stroj od naší společnosti.

Konkrétně se jedná o traktor Zetor Proxima HS 110. A zatímco se koně paní Kabelkové mohou pyšnit svými výkony na trati, tento typ stroje skrývá poctivou sílu koní pod kapotou a spolu s kvalitní převodovkou, dosahuje taktéž vysokých výkonů, a to v každé situaci. Modely Proxima HS pokrývají výkonové rozpětí od 80 do 120 koní a splňují vysoké nároky zákazníků na mnohostrannost, komfort, bezpečnost a produktivitu.

Terén Železných hor nemusí být vždy nejpříznivější pro jeho kvalitní údržbu. To však není žádný problém pro Zetor Proxima, který je konstruován tak, aby zdolal i nejtěžší podmínky a zároveň byla zajištěna jeho dlouhá životnost. Díky kombinaci univerzálnosti a nízkých nákladů na provoz je stroj ideálním pomocníkem při zvelebování prostředí v okolí stájí.

Velký počet trénovaných koní vyžaduje i větší množství balíků sena. Proto byl společně s traktorem zakoupen i čelní nakladač ÄLO řady ZL-36, který díky své vysoké zvedací síle a funkčnosti může bezproblémově manipulovat s jakýmikoliv předměty.

Jsme rádi, že firma Moreau Agri Vysočina spol. s r.o. mohla poskytnout techniku, která vytváří, co nejlepší podmínky i pro závodní koně, a těšíme se na další velká vítězství a naši spolupráci.