Univerzální transportní návěsy Krone GX

publikováno v: Aktuality | 0

Krone obohatilo svůj výrobní program o dva nové univerzální transportní návěsy řady Krone GX, a to ve velikostech s objemem 44 a 52 metrů3 ve dvounápravovém a třínápravovém provedení. Společnými vlastnostmi modelů Krone GX 440 a Krone GX 520 jsou všestrannost, šetrné a rychlé vyprazdňování přepravovaných komodit. Návěsy jsou vhodné k přepravě nejenom  klasických zemědělských komodit jako senáže, kukuřičné siláže, zrnin a brambor, ale i například dřevní štěpky. Na přání lze návěsy, které již v základní výbavě disponují ISOBUS ovládáním, vybavit dvěma dávkovacími válci.

 

 

Vyprazdňování přepravovaných komodit zabezpečují u modelů GX 440 a GX 520 robustní textilní pás, dva řetězy a transportní přední čelo. Vyprazdňovací zařízení je poháněno dvěma hydromotory. Zatímco GX 440 využívá motory o objemu 200 cm³, tak GX 520 má k dispozici motory o objemu 250 cm³. Obsluha může volit ze dvou rychlostí vyprazdňování – pomalé s rychlostí 8 m/min, nebo rychlé s rychlostí 16 m/min. Ložná plocha je tak vyprázdněna do 40 sekund. Hydromotory nevyžadují ani velké množství oleje. Výsledkem variabilní rychlosti vyprazdňování je pak rovnoměrný koberec materiálu. Funkce reverzace pohonu navíc umožňuje nakládání materiálu zezadu.

Krone také přichází se světově jedinečným systémem ExactUnload, který přijde vhod při vyprazdňování materiálu v průjezdním silu. Obsluha jednoduše zadá požadovanou délku, na které má dojít k vyprázdnění vozu. Stroj pak samovolně reguluje rychlost vyprazdňování a přizpůsobuje ji pojezdové rychlosti traktoru. Po dosažení zadané délky je vůz kompletně vyprázdněn.