,,Tři bratři“ v podání Joskinu Drakkar

publikováno v: Aktuality | 0

,,Tři bratři“ – skoro by se chtělo říci názvem známé české pohádky při pohledu na rodinu multifunkčních návěsů Joskin Drakkar v podniku Luka a.s. Vysoké Studnice, jenž se zaměřuje především na živočišnou výrobu, kde hlavní činností je chov mléčného skotu holštýnsko – fríského plemene. Doplňkovou činností je chov skotu bez tržní produkce.

Ke dvěma již dodaným větším tříosým modelům Drakkar 8600 s objemem korby až 52 m3 při využití hydraulicky výsuvných 500 mm vysokých nástavků nyní přibyl menší model Drakkar 7600/27D150. Kompaktní dvouosý stroj s nízkou jeden a půl metrovou výškou základních bočnic z otěruvzdorného plastu splnil požadavek na průjezd ve snížených prostorech a zároveň díky hydraulicky výsuvným 800 mm vysokým nástavkům dokáže zvětšit svůj užitný objem ze základních 27 m3 až na 46 m3 pro transport velkoobjemových materiálů.


Vše zastřeší u tohoto konkrétního stroje plachtování systémem DUO-COVER proti úletu lehké hmoty- jednoduché a praktické řešení při odvozu senáží a kukuřičné siláže.


Všechny dodané modely do společnosti pro bezpečný a stabilní provoz na zpevněných i nezpevněných komunikacích a polích jezdí na hydraulicky odpružených podvozcích s nuceně řízenou zadní nápravou. Multifunkční návěsy Drakkar využívají technologii výsuvného čela, taženého článkovým řetězem a podlahového posuvného pásu. Díky tomuto systému není transportovaný materiál stlačován a proto je tolik oblíben u zákazníků pro dopravu zemědělských komodit a speciálně cukrové řepy a brambor. Díky perfektnímu utěsnění korby není problém odvážet siláž, hnůj, obiloviny i řepku, prostě se jedná o návěs s celoročním využitím v zemědělském provozu.