Traktory roku 2024 McCormick a Landini

publikováno v: Aktuality | 0

Naše traktory ovládly dvě ze čtyř vyhlašovaných kategorií na celoevropském veletrhu zemědělské techniky Agritechnika v Hannoveru.

V kategorii Best of Specialized zvítězil speciální ovocnářský traktor Landini Rex 4-120 GT RoboShift Dynamic a v kategorii Best Utility zvítězil kompaktní traktor McCormick X5.120 P3-Drive

 

 

Řada X5 a speciálně vítězný X5.120 P3-Drive je z řady traktorů, která zemědělce příjemně překvapí.

McCormick X5 je skutečně všestranný a praktický traktor,  ideální pro práce na volném poli, jako je orba a kypření stejně skvěle se však uplatní při setí, sklizni sena, nebo v chovech hospodářských zvířat, či dopravě. Traktor X5 je navržen tak, aby zvládal nejrůznější úkoly s maximální efektivitou, a zároveň nabízí vynikající komfort v automobilovém stylu. Nový model X5 je navržen s ohledem na všestranné využití a lze jej přizpůsobit specifickým potřebám každého zemědělce.

Z odpružené kabiny usazené na čtyřech vzpěrách má obsluha výhled do všech směrů a svým vybavením a zpracováním odpovídající automobilové kvalitě poskytuje obsluze maximální komfort ovládání. Všechny ovládací prvky jsou ergonomicky uspořádány a nový multifunkční ovladač umožňuje snadné a přesné ovládání všech funkcí traktoru a nářadí, včetně čelního nakladače a převodovky Hi-Lo a HML. Nízko-profilová střecha kabiny umožňuje snadný přístup stroje do stodol a stájí s nízkým stropem, zatímco průhledný střešní poklop poskytuje dodatečnou viditelnost při práci s čelním nakladačem.

Nové motory FPT o objemu 3,4 a 3,6 litru splňující emisní předpisy Stage V/Tier 4 Final s výkonem až 114 k.

Široce konfigurovatelné převodovky od synchronní převodovky Speed Four s 12 rychlostmi vpřed a 12 vzad, až po převodovku XtraShift s třístupňovým powershiftem, modulovanou převodovkou Power Shuttle (umožňující reverzaci pod zatížením) a plazivou rychlostí, která poskytuje až 48 rychlostí vpřed a 16 vzad.

Hydraulický systém s trojitým čerpadlem o celkovém průtoku 82 l/min umožňuje efektivní provoz všech hydraulických funkcí a pomocných hydraulických okruhů.

K dispozici jsou: přední závěs a systém předního vývodového hřídele a čelní nakladač McCormick M20.

K dispozici jsou: satelitní naváděcí systém pro maximální přesnost práce; systém ISObus pro jednoduché a efektivní ovládání připojeného nářadí, a to i v automatickém režimu; systém Fleet Management pro vzdálené sledování hlavních činností traktorového parku a sběr dat v reálném čase.