Superkompaktní teleskopický manipulátor pro zemědělství Manitou MLT 420

publikováno v: Aktuality | 0
MANITOU, světový lídr ve vývoji a výrobě teleskopických manipulátorů, představil svůj super kompaktní teleskopický manipulátor MLT 420-60 H speciálně určený pro zemědělství. Do prodeje se má dostat v průběhu 2. poloviny roku 2019.

Manitou MLT 420 navazuje na již úspěšně používaný MT 420. S tím, že verze MLT je více zaměřena na zemědělské aplikace. Výška pouze 1,94 m a šířka neuvěřitelných 1,49 m svědčí o faktu, že je opravdu řeč o ultrakompaktním stroji ve světě teleskopických manipulátorů. Tyto rozměry jsou zárukou, že si nový Manitou MLT 420 poradí s manipulačními pracemi i v těch nejstísněnějších podmínkách.

Jako každý Manitou, i tento ultrakompakt se může pochlubit pohonem všech čtyř kol a třemi režimy řízení. Jelikož jde o stroj do zemědělství, tak se hodí pružné blatníky a pneumatiky se šípovým profilem.
Při dotazu na výkon a kapacitu se nová 420tka rozhodně nenechá zahanbit. Nosnost 2000 kg ve výšce 4,30 m je slušný výkon. Hydrostatická převodovka umožňuje dosáhnout rychlosti 25 km / h při maximálním pohodlí.

Co se týče komfortu ovládání a pohodlí obsluhy, tento ultrakompakt v ničem nezaostává za svými většími bratry. Kabina (stejná jako MLT 625) je dostatečně široká, aby byla pohodlná, zejména vzhledem k celkové kompaktnosti teleskopického manipulátoru. Nechybí v ní autorádio, automatická parkovací brzda, nastavitelný sloupek řízení, plnohodnotný JSM joystick s ovládáním pojezdu. Nastupování do
kabiny je absolutně bezproblémové, jelikož obsluha nemá v cestě žádný schod.

Pohodlná výměna přídavných zařízení je podpořena mechanickým rychloupínáním a systémem ECS (odtlakování hydraulického okruhu bez nutnosti vypnout motor). Prašné prostředí není žádný problém díky cyklonovému předfiltru a automatickému čištění chladiče pomocí reverzního chodu ventilátoru.

Z hlediska výkonu je Manitou MLT 420-60 H optimálně vyladěný. Pod kapotou se ukrývá motor s výkonem 57 koní v souladu s požadavky emisních norem Euro 5. O hydraulické pohyby stroje se stará zubové
čerpadlo, které dokáže zajistit průtok hydraulického oleje 77 l / min.
Manitou MLT 420-60 H je také vybaven systémem Easy Manager, kde farmář sleduje činnost stroje v reálném čase přímo ze svého smartphonu nebo tabletu. Výsledkem je optimalizace spotřeby paliva a údržby teleskopického manipulátoru. Údržbu optimalizuje i ideální dostupnost ke všech filtrů a bodů údržby.

Nový design pro „smykáče“

Oblíbené smykem řízené nakladače, ale i kompaktní kloubové nakladače GEHL začneme vídat i v novém hávu. Jde o to, že americký výrobce Gehl je členem skupiny Manitou Group. Je proto logickým vyústěním, že tyto zdařilé nakladače se hlásí k mateřské firmě i tímto způsobem. Od léta 2019 si budou moci zákazníci zakoupit smykem řízené nakladače označené jako MANITOU v nezaměnitelné červené barvě. Samozřejmě se zachovává i označení Gehl s originální žlutou barvou.

Pro bližší informace o jednotlivých produktech teleskopických manipulátorů MANITOU klikněte ZDE.
Zdroj: www.moreauagri.sk