SP v biatlonu opět v Novém Městě na Moravě

publikováno v: Aktuality | 0

Světový pohár v biatlonu se po dvouleté pauze vrátil do Vysočina Areny, kam během čtyř závodních dnů zavítalo 86 000 diváků, kteří dokázali vytvořit neuvěřitelně strhující atmosféru. 

I přes absenci medailového kovu pro českou výpravu, byly tribuny přes celý víkend maximálně zaplněny. A to svědčí o jediném. Biatlon je stále atraktivním a divácky vyhledávaným sportem! 

Podobného názoru je i šéf organizačního výboru SP Jiří Hamza. „Nejlepší vizitkou pro nás je, že nás v médiích pochválil suverén sezony a podle mě nejlepší biatlonista všech dob Johannes Thingnes Bö,“ použil Hamza komentář norské jedničky, který biatlonovou Vysočina Arenu označil za jednu z nejlepších.

Další příležitost zažít atmosféru biatlonového závodu v Novém Městě na Moravě dostanou fanoušci již v únoru příštího roku. Uskuteční se zde mistroství světa, které je naplánované na 5. až 18. února 2024. Tato vrcholná světová akce se ve Vysočina Areně uskuteční podruhé, vrátí se sem po jedenácti letech. 

V letošním roce je v plánu rozšíření Vysočina Areny, která zahrnuje dostavění tribuny D, renovaci zázemí pro sportovce, mazací buňky, rozšíření skladů a osvětlení. Organizátoři chtějí vše stihnout do nadcházejícího mistrovství světa. Vstupenky na tento biatlonový svátek by se měly začít prodávat v dubnu.