SP v biatlonu 2018

publikováno v: Aktuality | 0

PŘES 100 TISÍC FANOUŠKŮ A NADŠENÍ SPORTOVCI. BYLA TO OSLAVA BIATLONU V NMNM

Kdo dorazil na Světový pohár v biatlonu do Nového Města na Moravě, ten rozhodně nelitoval. Až na poslední závodní den, kdy se v první desítce umístili hned dva čeští sportovci Moravec a Krčmář, se sice tolik nevedlo českým reprezentantům, počasí také ne vždy úplně přálo, ale atmosféra byla od čtvrtka do neděle naprosto fantastická. To ocenili jak biatlonisté, tak prezident Českého svazu biatlonu a zároveň šéf organizačního týmu Jiří Hamza.

Za 4 dny navštívilo Vysočina Arenu více než 100 tisíc diváků! Každý z 6 závodů tak průměrně sledovalo 25 tisíc velmi hlučných fanoušků.

„Atmosféra v Novém Městě na Moravě je speciální. Takovou lidé nezažívají, sportovce nevyjímaje, každý den. Proto si toho musíme považovat. Vážit si každého, který do Vysočina Areny přijde, naši fanoušci jsou úžasní v tom, že dokáží plně povzbuzovat i sportovce bojující o 50., 60. pořadí. To nikde na světě není a za to jim patří obrovský dík,“ dále uvedl Jiří Hamza.

Další příležitost zažít atmosféru světového poháru v Novém Městě na Moravě dostanou fanoušci již v březnu roku 2020. Potvrdil to výkonný výbor IBU na zasedání v rakouském Leogangu, kde se zároveň rozhodlo o podobě celého kalendáře pro sezónu 2019/20.

 

https://www.biathlonnmnm.cz/2018/