Příprava na MS v biatlonu 2024

publikováno v: Aktuality | 0

Stejně jako celá Vysočina je bílá i Vysočina Arena, kde už nyní probíhají přípravy na nadcházející mistroství světa v biatlonu. Při těchto přípravách nemůže samozřejmě chybět ani naše technika.  Osvědčeným „maniťákům“ letos při stavbě VIP stanu pomáhá otočný teleskopický manipulátor MRT 2660 s dosahem až 26 m a nosností 6 tun.

V areálu Vysočina Areny také pracuje pásové rypadlo Hitachi 210 LC. Je zachyceno při odhrnování více než půl metrové vrstvy dřevěné štěpky z obřího zásobníku na sníh. Do kterého se vejde až 60 tisíc kubíků sněhu.

 

 

Do vypuknutí MS v biatlonu v Novém Městě na Moravě chybí už jen necelé 2 měsíce. MS je naplánováno v termínu od 05. do 18. února 2024. Vrcholná světová akce se ve Vysočina Areně uskuteční podruhé a vrátí se sem po jedenácti letech. 

V letošním roce proběhla rekonstrukce prakticky celého areálu Vysočina Areny. Dostavěla se tribuna D, bylo zrenovováno zázemí pro sportovce, mazací buňky, rozšíření skladů a nové osvětlení. Avšak nejviditelnější je nová tribuna E, která bude sloužit nejenom divákům, ale i týmům.