Předání Tatry Phoenix 8×8 se systémem výměnných nástaveb

publikováno v: Aktuality | 0

Předání Tatry Phoenix 8×8 se systémem výměnných nástaveb od českých výrobců – ZD Nové Město na Moravě.

Ačkoliv jsme prioritně dodavatelem výměnných systémů pro podvozky Tatra od firmy Joskin, tak podzim završil naši letošní společnou aktivitu vyvinout, vyrobit a dodat systém výměnných nástaveb na podvozku Tatra-traktoru Phoenix T158 se systémem pohonu 8×8 pro místní Zemědělské družstvo Nové Město na Moravě s nástavbami od českých výrobců.

Tatra podvozek je samozřejmě dodáván ve spolupráci s naším dlouholetým partnerem Serviscentrum Vysočina.

Na sklizeň silážní kukuřice byla dodána jednostranně sklápěná korba s velkokapacitními nástavky s celkovou kapacitou 34 m3 od společnosti ZDT Nové Veselí. Následovala cisterna od výrobce Agrostar Velká Bíteš- oboustranně žárově pozinkovaná cisterna s objemem 18 m3. I když bude cisterna sloužit prioritně jako transportní pro samochodný aplikátor, byla dle požadavku zákazníka koncipována v maximální výbavě, která zahrnuje čerpadlo Vogelsang- zabezpečující sání kejdy až z 6 metrové hloubky, hydraulicky ovládané sací rameno, šnekové míchání pro dokonalé mísení hlavně prasečí kejdy a 10-ti palcový nasávací trychtýř pro zásobování samochodného aplikátoru. Systém výměny nástaveb je řešen pomocí sady mechanicky výsuvných odstavných noh pro každou z nástaveb.
Tato komplexní aplikace nástaveb s Tatra-traktorem ukázala další z možností, jak lze moderně řešit vysokou kapacitu pro transport zemědělských komodit a minimalizovat přitom provozní náklady.