Nový pohon pro exčlena biatlonové reprezentace

publikováno v: Aktuality | 0

ZETOR uvezl celou biatlonovou reprezentaci

Ondřej Rybář, který až do jara letošního roku působil jako šéftrenér biatlonové reprezentace, obdržel praktický dárek „par excellence“ – traktor ZETOR MAJOR CL 80, a to z rukou Jiřího Hamzy, prezidenta českého svazu biatlonu. Předání proběhlo při příležitosti neformálního setkání reprezentantů, realizačního týmu a partnerů českého biatlonu v Hnanicích na Znojemsku.

Ondřej Rybář je hrdým majitelem tří starších traktorů tradiční brněnské značky. U jeho statku na Liberecku parkují již ZETOR 25, ZETOR 3011 a ZETOR 4011. K nynějšímu čtvrtému kousku přišel dosti kuriózním způsobem. Před Mistrovstvím světa v roce 2017 v rakouském Hochfilzenu se pan Hamza s panem Rybářem vsadili, že pokud reprezentace získá titul, obdrží pan Rybář od pana Hamzy traktor. Titul mistryně světa ve sprintu získala na šampionátu Gabriela Koukalová, a tak byl na tahu pan Hamza. Ten sice se zpožděním, ale přeci jen dodržel sázku a předal panu Rybářovi ZETOR MAJOR CL 80.

 

Pan Rybář měl z traktoru opravdovou radost. Předání ZETORU pro něj bylo velké, ale příjemné překvapení. Traktor zajistil prodejce MOREAU AGRI VYSOČINA, který zároveň pana Rybáře zaškolil v ovládání a funkcích stroje. Bylo ale na první pohled jasné, že pan Rybář je traktorista tělem i duší, bravurně se vyznal v ovládání a řízení stroje. Stroj si ihned krátce projel a vyzkoušel. Nadšení vystřídala chvilková starost, jakým způsobem dostane MAJOR CL z Hnanic na Znojemsku do 300 km vzdáleného bydliště na Liberecku. Doma bude stroj využívat především pro svoz dřeva z lesa a v komunálu. Pana Rybáře zajímala i výška stroje, v té souvislosti dodal, že nejspíše bude muset přehodnotit stavební plány doma a jako první postavit stodolu, aby měl červeného krasavce kam schovat.

Stroj zaujal také ostatní sportovce, kteří se rozhodli jej otestovat. ZETOR tíhu jedinečného okamžiku ustál a hravě si poradil s celou biatlonovou reprezentací, kterou bez potíží unesl.

 

Společně s Ondřejem Rybářem a prezidentem českého svazu biatlonu se akce zúčastnili i reprezentanti, mezi nimi Ondřej Moravec, Veronika Vítková, Michal Šlesinger, nebo trenér ženské reprezentace Zdeněk Vítek.

 

Společnost ZETOR TRACTORS a.s. a MOREAU AGRI VYSOČINA, spol. s r. o. přeje biatlonistům hodně štěstí v jejich cestě za úspěchy a panu Rybářovi mnoho spokojených a odpracovaných hodin s novým traktorem ZETOR.

Zdroj: www.zetor.cz