Nový manipulátor MANITOU MLT 850-145 V+ NewAg XL přichází!

publikováno v: Aktuality | 0

Na mezinárodním veletrhu EuroTier 2022 představila firma Manitou nový model teleskopického manipulátoru Manitou MLT 850-145 V+ NewAg XL a my jsme měli možnost si ho u nás osobně vyzkoušet. A první dojmy? Stroj předčil veškerá očekávání!

Model MLT 850 je dalším modelem z nové řady s označením NewAG XL a přichází po modelech 841, 1041 a 961. Je to stroj, který nahrazuje dlouholetý a oblíbený model MLT 845. A když náhrada, tak plnohodnotná, ne-li lepší! Firmě Manitou se povedlo zkřížit dva modely a to MLT 841 a model MLT 961. Z každého stroje si tento model vzal to nejlepší!

Manitou MLT 850 disponuje nosností 5 tun a zdvihem do výšky až 7,6 m. O hydrauliku se stará pístové čerpadlo o průtoku 200 l/min a motor je s krouticím momentem přesahující až 600 Nm a výkonem přes 140 koní. Nápravy zde jsou s velkým koncovým převodem a samosvornými uzávěrkami na obou nápravách. O pohonný agregát se zde stará plynulá převodovka M-Vario Plus, která umožňuje díky komfortnímu a dynamickému režimu přizpůsobit chování stroje pro každou práci a terén.  

Stroj může být na přání vybaven až třemi kamerami (výložník, na boku, couvací), které se sami přepínají na hlavním ovládacím displeji a zobrazují tak kompletní výhled kolem stroje. Součástí stroje je samozřejmě inteligentní hydraulika s automatickým vyklepáváním lopaty, spodním dorazem lopaty a paralelním zdvihem.

Nová kabina omezuje hladinu hluku na pouhých 69 dBA a byla také oproti jiným modelům NewAg XL zvýšena. Disponuje velkou střešní mřížkou a pro usnadnění přístupu do kabiny slouží dva schůdky Easy-step v kombinaci s osvětlením pod dveřmi. Manitou MLT 850 NewAg XL je také standardně vybaven systémem JSM Autopower, což je systém, který automaticky zvýší otáčky motoru při práci s výložníkem. Stačí jen vzít za joystick a stroj si sám přidá podle toho, kolik funkcí se najednou ovládá. Ke stroji se dodává na lehčí materiály lopata o objemu 4,5 m3. Stroj může být nově vybaven i o vyhřívanou a klimatizovanou sedačku s širším podsedákem (až o 7 cm), automatickým centrálním mazáním, start-stop systémem, ASS systémem, který v rychlé manipulací zařídí, aby šli nápravy do plného úhlu natočení jen při 1/3 otočení volantu. Stroj může být také na přání vybaven vzduchovými brzdami.  První kusy dojdou do ČR v první polovině roku 2023.

Technický list MLT 850-145 V+