Nový MAJOR HS, vánoční dárek od ZETORU

publikováno v: Aktuality | 0
Do Vánoc zbývá ještě několik dní, společnost ZETOR TRACTORS a.s. však již nyní nadělila zemědělcům a farmářům předčasný dárek. Představila zbrusu nový model traktoru nazvaný MAJOR HS. Nový stroj rozšiřuje modelovou řadu MAJOR a splňuje požadavky náročnějších zákazníků, kteří hledají u této kategorie strojů větší komfort a nízké provozní náklady.

thmb_161012-zet-1086Modelová řada MAJOR byla uvedena na trh v roce 2013. Okamžitě od svého uvedení se stala jednou z nejoblíbenějších mezi zákazníky, a to díky konstrukční jednoduchosti, univerzálnosti stroje, spolehlivosti, odolnosti a nízkým provozním nákladům.

„Modelová řada Major dosud nabízela jen jeden typ stroje se čtyřválcovým motorem a výkonech 61 nebo 76 koní. Mechanická převodovka s 12 rychlostmi vpřed a 12 vzad, maximální rychlostí 30 km/h a mechanická hydraulika s ručním ovládáním dělala MAJOR jednoduchým, ale odolným pomocníkem při práci,“ říká Robert Todt, obchodní a marketingový ředitel ZETOR TRACTORS a.s.

ZETOR v prosinci letošního roku rozšiřuje modelovou nabídku a na trh uvádí nový stroj nesoucí označení MAJOR HS. Stávající model MAJORU bude nově označován jako MAJOR CL.

Nový MAJOR HS využívá osvědčený a prověřený čtyřválcový motor se zdvihovým objemem 2,9 litrů a výkonem 76 koní. Základní inovací stroje je převodovka o rozsahu 24 rychlostí vpřed a 12 rychlostí vzad. Čtyři stupně převodovky jsou doplněny třemi skupinami a dvoustupňovým násobičem kroutícího momentu (PowerShift). MAJOR HS je navíc vybaven hydraulickým reverzorem (PowerShuttle), který umožňuje změnu směru jízdy i pod zatížením. Maximální rychlost nového stroje je o 10 km/h vyšší oproti základnímu modelu CL, a dosahuje 40 km/h. Minimální rychlost je pak 0,5 km/h. V pracovním rozsahu od 4 do 12km/h nabízí MAJOR HS šest rychlostních stupňů. Stroj dále disponuje hydraulikou s mechanickou regulací, která se vyznačuje nadstandardně vysokou zvedací silou (až 33 kN, 3300 kg), ale i plynulou regulací spouštění, včetně funkce uzamknutí hydrauliky v transportní poloze.

thmb_161010-zet-major-hs-80-sedadloKabina stroje poskytuje obsluze již tradičně dostatek prostoru a místa. Díky novému sloupku řízení, který je polohovatelný ve dvou směrech společně s volantem, nové přístrojové desce a novému pohodlnějšímu sedadlu s horizontálním natáčením, je práce se strojem mnohem komfortnější. Ovládací prvky stroje v kabině jsou umístěny tak, aby vyhovovaly obsluze a byly jednoduše a okamžitě k dispozici. MAJOR HS je vybaven i sedadlem pro spolujezdce, má více úložných prostor a nová přístrojová deska umožňuje nastavit sledování dílčích parametrů. Osm pracovních světel pak zajišťuje dostatečné osvětlení plochy kolem stroje při práci ve tmě, či v šeru.

MAJOR HS je vybaven natáčecími předními blatníky, čímž se výrazně zmenšil poloměr otáčení na úroveň 3,9 m. Jedná se tak o obratný traktor, který najde své uplatnění i v omezených prostorech. V rámci svého předpokládaného uplatnění (v živočišné výrobě) je stroj nabízen i s předními nakladači ZETOR SYSTEM.

„Větší palivová nádrž o obsahu 120 l umožňuje, aby stroj pracoval delší čas bez prostojů,“ říká Robert Todt a dodává: „Nový MAJOR HS je všestranným pomocníkem, který najde své uplatnění jak na malých, tak i středních farmách v živočišné i rostlinné výrobě, případně v komunálních službách. V rámci vývoje jsme vyslyšeli přání a připomínky našich klientů. Stroj splňuje požadavky náročnějších zákazníků, kteří hledají komfortní řešení a větší variabilitu stroje.“

Nové stroje budou zákazníkům nabízeny v rámci celé obchodní sítě. Výroba strojů bude zahájena po novém roce a v průběhu prvního kvartálu roku 2017 budou stroje dodány prvním majitelům. Uvedením nového MAJORU HS na trh dochází k rozšíření celkové produktové nabídky značky ZETOR na 4 modelové řady a 9 modelů.

ZETOR patří k mezi ikony českého průmyslu. Za implementaci ISO norem získal Certifikát výjimečnosti

Společnost ZETOR TRACTORS a.s. poprvé v historii obdržela Certifikát výjimečnosti a zařadila se tak mezi ikony českého průmyslu. Certifikát výjimečnosti byl ZETORU udělen za úspěšné zavedení kombinace tří systémů řízení, a to kvality, životního prostředí a hospodaření s energiemi.

image005„Získání certifikátu výjimečnosti nám otevírá možnosti na domácím i světovém trhu při jednáních s partnery a hledání nových subjektů ke spolupráci. Certifikát dokazuje, že společnost klade důraz na trvalé zlepšování v oblasti kvality, šetření životního prostředí a snižování kumulativní spotřeby energií. Propojení všech systémů, jejich udržování a zlepšování vede k větší spokojenosti zákazníků, zaměstnanců a v neposlední řadě i k vyšším ziskům společnosti,“ říká Martin Blaškovič, výkonný ředitel ZETOR TRACTORS a.s. o získaném ocenění.

Společnost ZETOR TRACTORS a.s. dlouhodobě usiluje nejen o zkvalitňování výroby, produktů a služeb, ale pozornost je věnována také přístupu k zaměstnancům a k životnímu prostředí. Stejně tak společnost dbá na snižování spotřeby energií. Poprvé byly systémy řízení životního prostředí a hospodaření s energiemi v ZETORU zavedeny na konci roku 2015 a ve stejném roce byly tyto systémy spolu s již zavedeným systémem řízení kvality certifikovány. Certifikaci udělila uznávaná certifikační společnost TÜV SÜD. Další dozorový audit proběhl v listopadu letošního roku, týkal se implementované ISO 9001 a nově zavedených ISO 14001 a ISO 50001. Podzimní audit potvrdil nejen účinnost zavedených systému, ale i proces jejich neustálého zlepšování.

„Konečné výsledky všech tří auditů budou oficiálně známy na jaře roku 2017, avšak již nyní lze predikovat úspěšné obhájení všech tří certifikátů,“ doplňuje Martin Blaškovič a dodává: „Implementace norem je složitý proces, které začíná rozhodnutím vedení společnosti o přijetí koncepce ISO, následuje analýzou současného stavu a pokračuje přes průběžné vzdělávání zaměstnanců, zdokumentování zodpovědností, kompetencí a pracovních náplní až k nastavení měřitelnosti a průběžného vyhodnocování. V konečném důsledku celý systém vede k nepřetržitému zdokonalování podniku a produktů směrem k zákazníkům, zaměstnancům a dalším skupinám.“ vysvětluje průběh zavádění norem Martin Blaškovič.

Implementace systémů řízení má zásadní vliv na kvalitu, životní prostředí a snížení energetické náročnosti. V konečném důsledku jsou tak traktory ZETOR nejen šetrnější k životnímu prostředí, ale snižují se i náklady na jejich výrobu a provoz.