Nový kompakt Manitou MLT 730

publikováno v: Aktuality | 0

Délka: 5,08 m

Motor: Deutz

Šířka: 2,06 – 2,13 m

Výkon: 116 hp (85 kW)

Výška: 2,14 – 2,37 m

Maximální nosnost: 3 000 kg

Hmotnost: 6 910 – 7 070 kg

Maximální výška zdvihu: 6,85 – 6,95 m

Kompaktnost a vynikající zdvihová výška? Je to vůbec možné?

Odpovědí je nový Manitou MLT 730 nazýván jako vysoký kompakt. Nové Manitou MLT 730 je doplnění již na trhu etablované verze MLT 630. Tato novinka kopíruje všechny podstatné rozměrové vlastnosti 630tky jen skoro s o 1 metr větším výškovým dosahem.

Manitou nabízí MLT 730 ve dvou verzích označených jako MLT 730-115 V což je standardní provedení nebo MLT 730-115 V CP což je kompaktní provedení.

Kompaktní verze disponuje šířkou jen 2,06 m a výškou 2,14 m při nosnosti 3000 kg a již zmíněným zvýšeným výškovým dosahem 6,85 m. Určitě není k zahození ani skutečnost, že s kompaktem se dodává i plochý rotační maják, který jen minimálně navyšuje celkovou výšku stroje. Standardní model je o něco robustnější co je ale vykoupeno zdvihovou výškou až 6,95 m.

Zda se bavíme o velkém nebo malém stroji pro farmáře je v první řadě důležitý výkon a zde si nová 730tka na nic nehraje, motor Deutz s výkonem 115 HP je toho jasným důkazem. U obou modelů je použit hydrostatický přenos točivého momentu, který je výhodný svou jednoduchostí a jemnější manévrovatelností, což je u typu stroje navrženém do stísněnějších prostor velká výhoda.

Nové MLT 730 je součást modelové řady NEWAG, která je charakteristická uživatelsky příjemnou kabinou s dokonale vyváženými ovládacími prvky. Ve všech stupních výbavy dominuje interiéru kabiny kvalitní značková sedačka Gremmer. Od stupně výbavy pak už jen záleží zda bude s mechanickým, pneumatickým odpružením nebo tzv. nízko frekvenční sedačka, kde se mimo jiné nastavuje i hmotnost obsluhy pro co nejoptimálnější tlumení vibrací. Loketní opěrka, „plave“ zarovno se sedačkou a je na ní přímo integrovaný JSM joystick, navigátor na ovládání displeje, ruční plyn a stejně některá ovládací tlačítka.

 

Speciální je také přístrojová deska. Je možné zaměňovat jednotlivé ovládací tlačítka v rámci přístrojové desky a loketní opěrky a tudíž dává obsluze možnost si své Manitou personalizovat. Tlačítka pro dokonalou orientaci jsou i barevně označeny, kde modré jsou na ovládání hydrauliky, oranžové převodovky a motoru, červené jsou bezpečnostní funkce a najdeme i černé což jsou všechny ostatní.

Dokonalou viditelnost zajišťuje čelní okno, které tvoří jednu součást se střešním oknem a tím odpadá část konstrukce, která by bránila ve výhledu. Takto velké čelní sklo třeba náležitě chránit před poškozením o co se stará patentovaná (Manitou patent) ochranná mříž, jejíž jednotlivé segmenty jsou pod takovým úhlem aby nijak nebránily ve výhledu, ale dokonale chránily vůči padajícím předmětům.

Manitou MLT 730-115 je kompaktní teleskopický manipulátor s nadstandardním výškovým dosahem a výkonem motoru pro tuto třídu. Je to ideální volba pro farmáře, kteří nechtějí dělat kompromisy mezi rozměry stroje a výkonem.

Pro bližší informace o jednotlivých produktech teleskopických manipulátorů MANITOU klikněte ZDE.