Nové investice ve společnosti JOSKIN

publikováno v: Aktuality | 0

 

Když se řekne JOSKIN, tak první co se Vám vybaví, tak je dopravní technika, přepravníky hospodářských zvířat, luční smyky a cisterny na převoz a aplikaci kejdy. To jsou hlavní produkty této značky. A díky tomu, že nejen u nás v České Republice, ale také v celém světě enormně roste poptávka po produktech této značky, musel majitel Victor Joskin najít způsob, jak výrobu rozšířit. Vzhledem ke stále většímu nedostatku pracovní síly, musí JOSKIN investovat do automatizace. Hlavní výrobní závod se nachází v přístavním městě Soumagne v Belgii, není zde však prostor pro velké rozšíření, proto musí JOSKIN expandovat do zahraničí.

Zaměření Victora Joskina, zakladatele stejnojmenné skupiny, na high-tech nástroje ve výrobní struktuře JOSKIN není nic nového. Toto zaměření nezapře ani jeho syn Didier, který spolupředsedá vedení firmy a má na starosti výrobu.

„Rozhodně chceme co nejlépe a kvalitně obsloužit naše zákazníky a zároveň zkrátit dodací lhůty. Také chceme mít skladem i některé řady Advantage s atraktivnější cenou.“
„Za tímto účelem investujeme do nejmodernějších výrobních strojů. Navzdory vysokým počátečním nákladům tyto investice vedou ke zlepšení kvality výrobních procesů a následně ke zvýšené spokojenosti uživatelů,“ uvádí společnost JOSKIN v tiskové zprávě.

V belgické továrně Soumagne Joskin instaloval novou nádrž na dusík o objemu 41 m³, která zásobuje 5 laserových řezacích stolů. V provozu se rovněž nachází nový ohraňovací lis se sílou 1000 t a 9 m stolem a všemi zařízeními pro přesné polohování dílů a také systémem řízení úhlu ohybu, manipulační robot Armin a nový CNC soustruh. Zaměstnanci, kteří mají na starosti centrální vývoj, výrobu a IT skupiny se přesunou do nových kancelářských prostor. Prostor se našel také pro 4 malé přístavby dílen – dalších 600 m² pro oddělení svařování karoserií přívěsů, 595 m² pro vykládku malých dodávek pro továrnu, 90 m² pro nové těžké regály Kardex pro skladování přípravků a malých sérií dílů před svařováním a 210 m² pro přípravu komponentů před lakováním. Tyto 4 budovy by měly být postaveny do konce letošního roku.

 

Návrh výrobního závodu Joskin v Lucembursku

 

S laskavým svolením lucemburského ministerstva hospodářství, JOSKIN plánuje zcela novou továrnu o rozloze 15 700 m² na pozemku o rozloze 6 ha v Esch-sur-Alzette na jihu velkovévodství. Půjde o továrnu věnovanou montáži velkých sklápěcích návěsů a rozmetadel hnoje. Jeho součástí bude linka povrchových úprav s automatickým tryskáním, lakováním a dopravou. Přívěsy budou smontovány pomocí dálkově ovládaných montážních vozíků. Tento projekt je ve fázi povolení a bude postaven v roce 2023.

Tím se JOSKINovy plány neuzavřely. Probíhají studie pro další tovární projekty, pokud je to možné, v blízkosti historického areálu Wergifosse v domácím Soumagne. Vzhledem k městské situaci a obtížnosti náboru nových místních zaměstnanců v Belgii, se však provádějí pátrání i v zahraničí.