Největší z největších

publikováno v: Aktuality | 0

I tak by se dal pojmenovat tento stroj. Na letošní rok jsme si připravili novinku pro zákazníky, a to konkrétně sběrací vůz Krone ZX 560 GL.

Tento vůz se vyjímá nejen svou velikostí a objemem o din 56m3, ale i svými vlastnostmi. Jednou z nich je například nucené elektronické řízení náprav, kdy při překročení rychlosti 15 km/h se nápravy automaticky zaaretují.  Vůz také nabízí nový automatický systém broušení všech řezacích nožů najednou.

Pro komfort ovládání je vůz plně ISOBUS kompatibilní a je vybaven velkým dotykový monitorem CCI 1200. Odpružení podvozku je plně hydraulické s pneumatikami o šířce 800 mm. Samozřejmě nesmí chybět kamery a proti úletové plachty na přikrytí nákladu.

Vůz byl chystán jako demo, ale již u druhého zákazníka se mu zalíbilo natolik, že už zde zůstal. Důvody byly jasné – velký objem, rychlost a kvalita řezání a hlavně úspora pracovních sil při sklizni senáže, kde sběrací vůz plnohodnotně nahradil sklízecí řezačku. Vůz bude využíván i na sběr slámy a odvoz silážní kukuřice.

Zákazníkovi děkujeme za projevenou důvěru. A přejeme mnoho šťastných, odvezených a nařezaných tun nákladu.