Nejkompaktnější  z nejmenších – To je nový Manitou ULM

publikováno v: Aktuality | 0

 

Společnost Manitou představila nový ultra kompaktní model teleskopického nakladače Manitou ULM. Uvedení na trh tohoto stroje potvrzuje, že chce svým uživatelům nabízet stále výhodnější a lepší řešení v oblasti manipulační techniky.

 

Díky své kapacitě nosnosti 1,25 t nebo 1,5 t (k dispozici 2 modely- Manitou ULM 412 H a Manitou ULM 415 H) a zdvihu 4,3 m lze ULM snadno používat na manipulaci s různými druhy materiálu a různém prostředí. I díky svým rozměrům patří k nejkompaktnějším na trhu s šířkou pouhých 1,49 m a výškou 1,92 m. Jeho světlá výška je 29 cm – což stroji umožňuje pracovat i v obtížném terénu.

 

 

 

Je vybaven 3 válcovým motorem o výkonu 35 koní od osvědčeného výrobce Yanmar. Stroj je samozřejmě vybaven samosvorným diferenciálem na přední a zadní nápravě a hydrostatickým pojezdem. Díky svým ultra kompaktním rozměrům a schopnostem v drsném terénu je tento stroj zvláště vhodný pro práci ve stísněných prostorách na všech typech pozemků.  Manipulátor má tři jízdní režimy – řízení všech čtyř kol, dvou kol a krabí chod. Díky své nízké hmotnosti (2,7 a 2,9 tuny), lze ULM také snadno přepravovat na malém přívěsu, klidně za osobním automobilem.

 

 

V Evropě bude nový manipulátor Manitou ULM k dispozici od třetího čtvrtletí roku 2022.