Jiří Hamza opět v sídle MAV

publikováno v: Aktuality | 0

Dnes nás v sídle naší společnosti opět navštívil prezident svazu biatlonu pan Jiří Hamza. Člověk, který před deseti lety řekl, že biatlon jednou může být jedním z nejpopulárnějších zimních sportů v Česku, všichni se tomu smáli, že to je šílenství. Dnes už se nesměje nikdo. Člověk, jehož sportovní příběh začíná mnohem dřív než s jeho příchodem k biatlonu. Když se poohlédneme do jeho historie, tak se vraťme do roku 1993. Tehdy Jiří Hamza jako manažer spolu s trenérem Janem Bobrovským založil brněnský ženský basketbalový klub. Dokázal sehnat řadu sponzorů, díky nimž vybudoval giganta. Brno získalo na domácí scéně 13 titulů, vyhrálo 256 krát v řadě. V roce 2006 ovládlo nejprestižnější klubovou soutěž Euroligu.

V roce 2010 se Hamza rozloučil s basketbalem a začal se jako manažer primárně věnovat biatlonu. Spojení s tímto sportem není náhodné, vždyť se mu sám věnoval. V letní obdobě biatlonu byl dokonce mistrem Československa. Dva roky po basketbalovém šampionátu se Hamzovi a jeho spolupracovníkům podařilo přivést do Česka i biatlonové Mistrovství světa. Konkrétně do Nového Města na Moravě, kde pro tuto potřebu vznikl nový stadion. Duchovním otcem výstavby nového areálu byl opět Jiří Hamza.

A právě díky tomuto kroku mohla započít naše vzájemná spolupráce, jejíž průběh se mimo jiné řešil na dnešní schůzce, podobně jako představy o další dlouhodobější spolupráci či nadcházejícím světovém poháru v Biatlonu 2018 konaném v Novém Městě na Moravě.

Zdroj: http://biatlonmag.cz/