MONOSEM – inovace pro rok 2017

publikováno v: Aktuality | 0

Plečka Monosem SCD Multicrop v 8 řádkové verzi s centrálním zásobníkem

1Nový typ plečkovacích jednotek s sebou přináší i nový hydraulicky sklopný rám, který bude dostupný ve verzi 8 řádků na kukuřici. Tento rám se skládá ze 3 sekcí, které jsou hydraulicky sklopné. Přepravní šířka této plečky je 3 metry. Velkou výhodou je centrální zásobník přihnojování, který má objem 1100 litrů. Není problém ho plnit pomocí big-bagů. Snadný přístup k zásobníku umožňuje plošina. Tato verze plečky je určena pro vysoké denní výkony.

fiches_ElementBineur_MULTICROPNové jednotky se vyznačují hlavně robustnějším provedením a jednodušším nastavením pracovní hloubky. Zesílený paralelogram nové 16 mm čepy, což jednotku předurčuje do těch nejtvrdších podmínek. Jednotky SCD Multicrop dostali i speciální možnosti na přání. Mezi ně patří například přídavné přítlačné pružiny do těžkých půd, hydraulický zdvih jednotlivých jednotek…

 

Hydraulicky sklopný rám TFC2 pro přesné secí stroje Monosem

Tento nový rám koncepčně vychází s hydraulicky sklopného rámu TFC. Druhá verze je univerzálnější. Rám se skládá z hlavního nosníku 5 „, jehož pracovní záběr může být až 6,5 m. Přepravní šířka secího stroje tohoto typu je 3 metry.

3Další výhodou je možnost vykládání secího stroje bez značkovačů. Předchozí typ rámu to neumožňoval. A jelikož se čím dál tím více při sení využívají RTK autopiloty, zjišťujeme, že značkovače se můžou brzy stát nepotřebnou výbavou na přání. Náhonové kola jsou umístěny vepředu před rámem a převodovky jsou montovány nad rámem mimo výsevní jednotky. Díky těmto faktorům nejsme limitováni meziřádkovou vzdáleností.

Secí stroj s tímto rámem je dostupný ve verzích:

  • 8 řádků při 75 nebo 80 cm meziřádkové vzdálenosti,
  • 12 řádků na 45 nebo 50 cm,
  • 16 řádků na 37,5 cm,
  • 9-11 řádků na 55 nebo 60 cm.

4přihnojování je řešeno zásobníkem na předních ramenou traktoru s objemem 1500 nebo 2100 litrů. Tento rám může být velmi zajímavý pro pěstitele sóji v kombinaci s kukuřicí / slunečnicí (16 řádků na 37,5 cm na sóju a 8 řádků na 75 cm kukuřici / slunečnici. Co se týče verzí výsevních jednotek, dostupné jsou verze NG + M s mechanickým náhonem nebo elektrický náhon e-drive. Samozřejmostí je možnost ISO-BUS připojení.