Moderní secí stroj MONOSEM NG+4

publikováno v: Aktuality | 0

První jarní dny přicházejí a s tím je spojené i každoroční setí kukuřice. V zemědělství k tomu neodmyslitelně patří i příprava stávajícího secího stroje, popřípadě uvedení do provozu nově pořízeného.

Novým strojem byla obohacena i farma ve východních Čechách, kam firma Moreau Agri Vysočina dodala moderní secí stroj MONOSEM NG+4. Konkrétně se jedná o šestiřádkové provedení, jehož propracovaná koncepce s dvojitým teleskopickým rámem umožňuje bezproblémovou přepravu po komunikacích s šířkou do 3 m. To vše bez nutnosti přepřahování nebo složitého rozkládání.

Výsevní jednotky s přesným kopírováním terénu, který zajišťují dvě opěrná kola, dokonale udržují stejnou hloubku výsevu a díky přítlačnému  kolečku osiva v řádku zajišťují i výborné podmínky pro vzcházení rostlin. 

Spolehlivý, plně mechanický pohon výsevních jednotek nevyžaduje náročnou údržbu a složité seřizování. Jednotlivé sekce vypínají elektromagnetické spojky, které přesně navazují řádky v souvratích nebo šikmých plochách.

Ve spojení s GPS a s širokoúhlým 12“ terminálem se dostává obsluze maximální pohodlí pro práci na poli a dovoluje co nejlepší zasetí na pozemku.

Zkrátka tento stroj splňuje ty nejlepší možné parametry pro příjemnou práci při setí kukuřice a my jsme rádi, že jsme sehnali ideálního pomocníka na farmu ve východních Čechách pro tyto jarní dny.