McCormick X6.414 P6-Drive – traktor roku 2023

publikováno v: Aktuality | 0

Prestižní ocenění Traktor roku 2023 v kategorii Best Utility získal traktor McCormick X6.414 P6-Drive na mezinárodním veletrhu Eima International v Bologni, který se konal ve dnech od 9. do 13. listopadu 2022. Toto ocenění je zároveň potvrzením o vysoké kvalitě, spolehlivosti a kvalitní strategii neustále investovat do výzkumu a vývoje traktorů McCormick a Landini ze skupiny Argo Tractors.

 

 

McCormick představil novinku v kategorii víceúčelových traktorů splňující veškeré požadavky na tuto kategorii strojů včetně důrazu na precizní zemědělství.

Na základě těchto parametrů porota Tractor of the Year, složená z 26 novinářů z předních evropských odborných publikací udělila traktoru McCormick X6.414 P6-Drive ocenění Traktor roku 2023 v kategorii Best Utility.

I zástupci naší firmy měli příležitost se těsně před koncem minulého roku zúčastnit setkání evropských importérů,  osobně se seznámit s novinkami u traktorů McCormick a Landini modelového roku 2023 a otestovat je v polních podmínkách  nedaleko od sídla výrobce. Samozřejmě nechyběl ani oceněný model X6.414 P6 Drive.

 

 

McCormick X6.4 P6-Drive byl navržen přesně tak, aby spojil všestrannost, výkon a pohodlí v jediném traktoru. Díky systému dodatečné úpravy výfukových plynů je tato modelová řada plně v souladu s emisní normou STAGE- V. Tato řada zahrnuje modely X6.413, X6.414 a X6.415, poháněné 4,5 litrovými 16-ti ventilovými čtyřválcovými motory FPT NEF 45 s maximálním výkonem 146 koní u vítězného modelu.

Silnými stránkami modelu jsou přední náprava s nezávislým zavěšením, brzdění všech kol, převodovka P6-Drive se šesti převodovými stupni PowerShift a čtyřmi robotizovanými skupinami vyráběnými společností Argo Tractors, kabina McCormick High Vision Cab (kabina s panoramatickou střechou schválenou FOPS, střešním oknem a LED pracovními světly). Komfort jízdy zlepšuje také mechanické odpružení kabiny, navržené z vysoce kvalitních materiálů a vybavené ergonomickým ovládáním, 12-ti palcovým dotykovým monitorem a multifunkčním joystickem Smart Pilot Plus, schopným současně ovládat převodovku, čelní nakladač, přední závěs a hydraulický systém.

Dále je k dispozici čtyřrychlostní vývodový hřídel, přední závěs s kapacitou zdvihu až 2 500 kg, elektronicky ovládaný zadní zvedací systém dokáže zvednout až 7 200 kg. Hydraulický systém je uzavřený s průtokem 114 l/min, schopný zásobovat až 7 hydraulických okruhů.

K dispozici je také systém PSM „Precision Steering Management“ pro satelitní navádění, který je bezproblémově propojen se systémem ISObus pro ovládání nářadí.

V neposlední řadě je volitelně k dispozici McCormick Fleet & Remote Diagnostic Management, systémem pro správu vozového parku a vzdálenou diagnostiku.

 

Více o nabídce McCormick X6.4 P6-Drive klikněte zde