McCormick – to je více jak 180 let historie a technologie

publikováno v: Aktuality | 0

Letošní rok se u značky McCormick nese ve znamení významného jubilea, a to více jak 180 let působení značky McCormick na trhu. Pojďme si připomenout některé důležité milníky tohoto velikána.

Počátky

McCormick Farm je název společnosti v Raphine ve Virginii, kde Cyrus Hall McCormick v roce 1831 založil McCormick Deering Company, která způsobila revoluci ve světě zemědělství s prvním mechanickým sklízečem.

Historické sídlo společnosti, které nyní vlastní Virginia Tech University, se používá jako farma, a také jako muzeum, vzdělávací zařízení, místo k trávení volného času a jako památka otevřená všem návštěvníkům.

Značka vytvořená Cyrusem se během krátké doby proslavila po celém světě natolik, že on sám je v některých historických knihách zmiňován jako „otec moderního zemědělství“.

Po získání patentu na konkrétní pluh a slavnou sekačku z roku 1834 se mladý podnikatel začal zaměřovat na možnost dodávat své zařízení na stále se rozšiřující americký trh. Spolu se svými bratry Williamem a Leanderem se Cyrus z venkova Virginie v roce 1847 přestěhoval do Chicaga, kde založil společnost McCormick Harvesting Machine Company.

Vývoj

Navzdory vážným finančním ztrátám po požáru, který zničil v Chicagu výrobní závod, Cyrus v roce 1873 slavnostně otevřel novou továrnu, která byla okamžitě uvedena do plné výroby. V následujícím roce byl schopen splnit přes 10 tisíc objednávek.

Od té doby se evoluce a růst značky nikdy nezastavil, během let dosáhla různých milníků, rozšiřovala řadu produktů a stavěla traktory se stále větším výkonem až po řadu X8 VT-Drive, která vede v řadě McCormick přes 300 koní.

Historické milníky: od narození do roku 1970

Když v roce 1902 finančník JP Morgan umožnil fúzi mezi McCormick Harvesting Machine Company (založeno v Chicagu v roce 1847) a Deering Harverster Company, zrodila se první velká světová skupina v sektoru zemědělských strojů: International Harvester Company (IH) a Cyrus H. McCormick Junior se kromě toho, že je zakladatelem, stává i jejím prezidentem.

V prvních desetiletích 20. století otevřela společnost International Harvester Company několik výrobních závodů pro zemědělské stroje a zařízení v Kanadě a Evropě, ale teprve v roce 1906 spatřil světlo její první traktor s výkonem mezi 10 a 20 HP.

S koncem druhé světové války přispěla rostoucí poptávka po zemědělských traktorech k silnému výrobnímu impulsu evropských závodů St. Dizier ve Francii, Neuss v Německu a Doncaster ve Velké Británii.

V roce 1970 to byl McCormick, kdo uvedl na trh první evropské traktory se synchronizovanými převodovkami a nabídl možnost hydrostatických převodovek.

Historické zvraty: léta 2000

Bylo to v roce 2000, kdy značku McCormick a závod Doncaster získala skupina Argo společně s výrobou a technickým know-how traktorů.

V roce 2001 začíná nová éra: nový McCormick opět oznamuje svou přítomnost na trhu. 
Společnost McCormick, založená na odkazu Cyruse McCormicka, pokračuje ve své cestě s nabídkou produktů navržených pro nejnáročnější farmáře.

V roce 2004 přichází McCormick s nabídkou 37 modelů traktorů od 37 do 280 HP.
Řada je následně obnovována a aktualizována pomocí nejpokročilejších technologií a v roce 2013 jsou uvedeny na trh nové řady „X“: zpočátku X4 a X7 a následně X2, X3, X5, X6 a X6 LWB.

McCormick dnes

V roce 2015 značka dosáhla nového důležitého milníku dalším zvýšením úrovně výkonu uvedením na trh řady X8 VT-Drive, která přináší traktory McCormick přes 300 koní.

produktovou řadou od 49 do 310 hp McCormick v průběhu let investoval stále více do technologického vývoje, čímž vytvořil řadu špičkových a kvalitních traktorů, které vedly značku k tomu, aby se etablovala mezi světové lídry v sektoru zemědělské mechanizace.

Pár důležitých letopočtů v historii výroby traktorů McCormick

 • 1847 založena první továrna na zemědělské stroje v Chicagu
 • 1902 vytvoření první velké výrobní skupiny zemědělské techniky – International Harvester Company (IH)  
 • 1951 výroba traktorů začíná ve francouzském St. Dizier montáží modelu Fc Farmall
 • 1970 uvedení na trh prvních evropských traktorů které mají synchronizovanou převodovku a možnost hydrostatu
 • 2000 značku McCormick a továrnu v anglickém Doncastru kupuje skupina Argo Tractors včetně všeho know-how k výrobě traktorů
 • 2001 Skupina Argo kupuje výrobní závod ve francouzském St. Dizier
 • 2002 z Anglie přichází nové modely traktorů MC 115, MTX od 110 do 185 koní, Power 6 a MTX 200
 • 2005 McCormick uvádí na trh limitovanou edici traktorů s označením Diamond Edition ve stříbrné barvě – tato edice je vyrobena k ukončení výroby a zavření továrny v Doncastru
 • 2007 Argo prodává výrobní závod v anglickém Doncastru
 • 2010 uzavření výrobního závodu ve francouzském St. Dizieru
 • 2013 na trh přichází dnes nejznámější série traktorů s označením X7 – je založena na atraktivním designu s světově známou převodovkou od výrobce ZF, na podzim tohoto roku je plánované představení verze s plynulou převodovkou
 • 2015 na celosvětové výstavě Agritechnika je představena novinka McCormick řady X8 o výkonnostní řadě přes 300 koní
 • 2017 McCormick řady X6.4 VT-Drive s plynulou převodovkou získává prestižní ocenění Traktor roku 2018 v kategorii nejkompaktnější a nejužitečnější traktor. V tomto roce otevírá McCormick i nové výrobní závody v Evropě
 • 2019 na výstavě Agritechnika McCormick uvádí na trh nový model s označením X7.624 VT Drive Stage V s novým 6-ti válcovým motorem, novou kapotou a střechou odvozené z většího modelu X8
 • 2021 McCormick potvrzuje, že je jedním z největších výrobců traktorů na světě a upevňuje si svoji pozici na trhu
McCormick X7
McCormick X7
McCormick X7 624
McCormick X7 624

 

McCormick X8
McCormick diamond edition
McCormick diamond edition