MANITOU NewAG – nová éra přichází

publikováno v: Aktuality | 0
Nová řada zemědělských teleskopických manipulátorů MANITOU, nazvaný NewAg, (nové zemědělství) byla navržena tak, aby šla vstříc Vám, přímým uživatelům. Vzhledem k tomu, že práce v zemědělské výrobě je náročná, modelová řada NewAg posouvá výkon, efektivitu a pohodlí obsluhy na ještě vyšší úroveň. Objevte všechny vývojové a technologické možnosti, které pomáhají zlepšit každý váš pracovní den. Objevme spolu inovace, které NewAg přináší …
Komfort

Komfort a produktivita spolu velmi úzce souvisí. To je důvod proč teleskopické manipulátory Manitou nabízejí optimální ergonomii a všechny potřebné funkce. Vy se už jen plně soustředíte na práci.

Panoramatický výhled

panoramicModely řady NewAg poskytují mimořádně dobrý výhled. Všechny úhly kabinové konstrukce jsou pečlivě upravené tak, aby byl zajištěn dokonalý výhled na náklad bez ohledu na jeho pozici a zároveň výhled z kabiny manipulátoru všemi směry. Nízká poloha uchycení ramene a čelní sklo vyrobené z jednoho kusu i se střešním oknem nabízí dokonalou viditelnost, což zaručuje vaši bezpečnost a bezpečnost lidí kolem vás.

Budete vidět proto všude – i dozadu …

Pravé vnější zpětné zrcátko lze snadno nastavovat pomocí elektrického ovládacího prvku v kabině, samozřejmostí je i funkce odmrazování. Při neprávě ideálním počasí obsluha jistě ocení stěrače na všech oknech kromě okna na dveřích. Kabina je opatřena čtyřmi pracovními světly a vnitřním stropním světlem pro potřeby noční práce. Všechny tyto světla si můžete zvolit i v provedení LED.

Manitou NewAg vyvinutý pro pohodlnou práci

V této kabině běží pracovní doba opravdu rychle …

KabinaUžijte si pracovní prostředí, které se dokonale hodí pro vaše potřeby. Pohodlné sedadlo řidiče s látkovým potahem, sloupek řízení s nastavitelnou výškou a hloubkou, sluneční clona, elektricky ovládaná okna, port USB,
12 V zástrčka, rádio s bluetooth a další.

Vzhledem k tomu, že ticho je významný faktor pohody, je zvuková izolace kabiny priorita, která nesnese žádné kompromisy. Naměřených 73 dB během práce se strojem je toho jasným důkazem. Jen pro lepší představivost, hladina hluku v kabině 73 dB je stejná jako v moderním osobním autě při rychlosti 100 km / h. Nová kabina NewAg je proto nejtišší na trhu.
Pro větší pohodlí mohou být vaše osobní věci snadno uložené v některém ze tří prostorných úložných prostor.

Vše je podřízeno snadnému nastupování a vystupování, kabina je „Easy-access“ …

2Přístup do kabiny je zcela přepracován. Všechny nové modely jsou vybaveny protiskluzovým schůdkem na který navazují velká držadla na rámu kabiny a dveří a ergonomicky vykrojená podlaha kabiny, proto se při vystupování netřeba otáčet. Soubor těchto vylepšení dělá z mnohočetného nastupování a vystupování značně jednodušší činnost.Protiskluzový schod

 

V prachu se dusit nikdo nebude …

Ventilace kabiny je navržena do prašného prostředí. Díky nastavitelným průduchům a dvěma kabinovými filtry se vám bude dýchat lehčeji. Stejně tak vnější teplota nebude znamenat žádný problém, s automatickou klimatizací si za každých okolností nastavíte optimální teplotní podmínky.Prach

Jednoduchá, uživatelsky přívětivá přístrojová deska …

TlačítkaZa volantem manipulátoru NewAg se nachází přehledná přístrojová deska, kde všechny ovládací prvky máte na dosah a jsou jasně označeny symboly a barevnými kódy. A protože každý má svůj vlastní způsob, jak dělat věci, můžete si vybrat pozici jednotlivých tlačítek, tedy přístrojovou desku si personalizovat.

Dva displeje, dva styly …

DisplejV závislosti na modelovém provedení se můžeme setkat se dvěma provedeními hlavního informačního displeje. Ať už hledíme na provedení „Harmony“ nebo „Vision“ všechny potřebné indikace, pojezdová rychlost, režim řízení, frekvence údržby, aktuální stav zatížení a mnoho jiných máme jako na dlani.

Manitou pracuje tvrdě, vy nemusíte …

JSMPerfektní JSM® joystick nyní jako součást loketní opěrky vám umožní pracovat v naprostém bezpečí a bez únavy. Každý pohyb provádíte pravou rukou: zvedání a spouštění výložníku, vysunutí a zasunutí teleskopu, zavírání a otevírání lžíce a také samozřejmě pojezd. Levá ruka zůstává vždy na volantu, takže budete mít úplnou kontrolu nad strojem.
Patentovaný JSM joystick slouží pro jednoduché ovládání:
1 – pojezd (vpřed, vzad, neutrál)
2- hydraulický okruh na nářadí
3- vysunutí a zasunutí teleskopu
4- zdvih, spuštění ramene, vysypání, nabrání lžíce

Vhodná pohonná jednotka = optimální spotřeba

Výkon

Motor navržen pro vaše potřeby …

5Motor je základ a proto je navržen tak, aby tvořil s teleskopickým manipulátorem jeden celek a dodával optimální výkon při minimální spotřebě. Teleskopické manipulátory NewAg jsou osazeny 4-válcovými motory Deutz o objemu 3600 cm3. Výkon se pohybuje od 101 HP do 136 HP, záleží na konkrétním modelu.

Čistší motor …

Planetu máme jen jednu, proto si ji chraňme. Je to důležité pro nás všechny, ale i pro čistší zemědělství. Motory Deutz jsou v souladu s emisní normou Stage 4 Final. Z toho vyplývá, že jsou vybaveny oxidačním katalyzátorem a technologii SCR, která se využívá při úpravě výfukových plynů naftových motorů pomocí kapalného aditiva AdBlue.

Chladicí systém se přizpůsobí vašemu pracovnímu prostředí

Vyvinuto pro vaše potřeby …

Chlazení v nových modelech NewAg bylo vyvinuto s myšlenkou zajistit bezproblémový chod motoru během jakkoli dlouhého období. Elektronické ovládání automaticky nastavuje rychlost otáčení ventilátoru v závislosti
od teploty motoru. Tato inovace výrazně redukuje spotřebu paliva.

Automatické čištění chladiče …

ventilátorFunkce automatické reverzace ventilátoru obrací proudění vzduchu každé tři minuty (na 10 sekund), bez ohledu na otáčky motoru. Chlazení je vždy optimální, a to zejména ve velmi prašném prostředí, nebo během práce se slámou, při silážování …

Variabilita převodového ústrojí znamená různorodost nasazení

Pro Manitou není žádnou novinkou, že nabízí ve svých strojích všechny možné druhy převodovek. je to způsobené smyslem pro dokonalost, protože každá činnost a každý uživatel má specifické potřeby.

Hydrodynamický měnič s manuální převodovkou

Spolehlivý, ekonomický a efektivní přenos kroutícího momentu. Hydrodynamický měnič je obzvláště vhodný, pokud používáte stroj pro úlohy v zemědělství, jako jsou nakládky, vykládky často v terénu, pojezdy mimo zpevněných komunikací ale i silniční přepravu. V kombinaci se čtyřstupňovou manuální převodovkou je možné jednoduše přizpůsobit svou rychlost na aktuální práci.

Hydrodynamický měnič s powershiftem

Tato převodovka je velmi uživatelsky jednoduchá. Můžete řadit rychlosti ručně pomocí použití +/- tlačítek na JSM joysticku, nebo můžete pracovat v plně automatickém režimu. Díky tomu je možné se plně soustředit na manipulační úkoly.

M-Varioshift

3Je to převodovka s hydrostatickým přenosem točivého momentu. M-Varioshift umožňuje dosáhnout pojezdovou rychlost až do 40 km / h a přizpůsobit trakci aktuálním potřebám.
Rychlost vyberete jednoduchým pohybem přímo na JSM joysticku (+/- tlačítka). M-Varioshift zaručuje plynulý pojezd s dokonalou přesností a výbornou tažnou silou.

M-Vario Plus

S vario převodovkou M-Vario Plus se výkon motoru neustále upravuje tak, aby stále optimalizoval točivý moment pro danou činnost a pojezdovou rychlost. Znamená to bezprecedentní komfort při používání a výrazné snížení spotřeby paliva. Tato technologie nové generace CVT převodovky je uživatelsky příjemná a přenáší výkon bez kompromisů.

Inching system

Teleskopické manipulátory NewAg ve verzích s převodovkami M-Varioshift a M-Vario Plus jsou v základu vybaveny „Inching“ funkcí. Tato funkce umožňuje zvyšovat průtok v hydraulickém okruhu při zachování nízké pojezdové rychlosti, skvěle se to hodí např. při použití zametáku, nebo ořezávače větví.

Terénní podmínky nejsou podstatné

Samosvorný diferenciál

Abychom se nedostali do složité situace při průjezdech těžkým terénem vždy je připraven zasáhnout 45% samosvorný diferenciál na přední nápravě.

Na výběr ze čtyř režimů řízení …

Modely NewAg se vám ještě více přizpůsobí – máte na výběr až čtyři režimy řízení

  • Řízení dvou kol – pro přepravu na pozemních komunikacíchřízení
  • Řízení všech čtyř kol – vynikající manévrovatelnost i v menších prostorech
  • Tzv. krabí chod – ideální pro boční přistupování a složitější nakládací a vykládací manévry.
  • Mani krab – toto je specifi cký režim používán jen v teleskopických manipulátorů Manitou. Jde o to, že řízená je jen přední náprava. Zadní náprava je uzamčena v určitém stupni pootočení což způsobuje vyosení a lepší možnost kopírovat určitou bariéru.
Aktivní systém odpružení ramene

6Tento systém absorbuje pohyby výložníku, když jdete s nákladem nebo i bez nákladu po nerovném terénu. Výložník je vystaven mnohem menšímu namáhání, je zajištěno pohodlí řidiče a v konečném důsledku se snižuje celkové opotřebení stroje. Nový systém „Active CRC“ pracuje bez ohledu na úhel výložníku a je automaticky aktivován při jízdě nad 4 km / h. Při nižších rychlostech je tato funkce deaktivována.

Ušetříte spoustu času

Simultánní pohyby

Hydraulický rozvaděč se sdíleným průtokem umožní provádět až 4 hydraulické pohyby ve stejném čase. Dostatečný výkon pro tyto pohyby dodávají čerpadla s výkonen 100, 150 nebo 170 l / min (v závislosti na modelu).

Výměna příslušenství je otázkou vteřin

S upínacím systémem, kterým jsou vyřizovány teleskopické manipulátory Manitou již 35 let, je výměna nářadí hračka. Samozřejmostí je systém ECS, který se postará o odtlakování okruhu pro nářadí bez nutnosti vypnutí motoru. Jako opce je možné doplnit i hydraulické rychloupínání.rychloupínání

 

Prioritou je zjednodušit si život

Snadný přístup do motorového prostoru

Snadný přístupProtože nikdo nemá čas na rozdávání, v modelech Manitou NewAg nebudete mít se základní údržbou motoru žádný problém. Široce otvíratelná kapota umožňuje pohodlnou výměnu filtrů a olejových náplní. O těchto potřebách budete vždy včas informováni prostřednictvím ukazatelů na přístrojové desce. Velkým plus je možnost čištění chladiče z obou stran.

Snadný a bezpečný přístup do hlavních nádrží

Nádrže jako palivová, močovinová ale i nádrž na hydraulický olej mají přehledně umístěny přístupy a hlavně jsou logicky umístěny aby se předešlo omylu. Nádržky brzdové kapaliny a roztoku do ostřikovačů jsou umístěny v uzavřeném prostoru mimo kabiny.

Delší intervaly plánované údržby

Významnou změnou je, že nové modely NewAg vyžadují výměnu hydraulického oleje až každých 2000 mth oproti původním 1000 mth. Delší interval údržby znamená méně prostojů, a hlavně nižší provozní náklady.

Šetřete peníze s multifunkčním nářadím

Manitou nabízí ke svým strojům přídavná zařízení všeho druhu s cílem uspokojit nejrůznější potřeby zákazníků. Vzhledem k bohaté zkušenosti i v netradičních odvětvích dokáže vývojový tým Manitou nabídnout přídavné zařízení i na míru.
Vzhledem k tomu, že všechny modely Manitou NewAg jsou homologované jako traktor, je možné je použít na pozemních komunikacích jako tahač, což výrazně znásobuje jejich multifunkčnost.

Modely

MLT 635 130 PS+

Manitou MLT 635 130 PS+
Pojezdové ústrojí  – hydrodynamické
Výkon motoru hp (kW) 129 (95)
Motor  – Deutz
Maximální nosnost kg 3 500
Max. výška zdvihu m 6.08
Max. dosah vysunutého ramene m 3.20
Rozměry bez příslušenství (DxŠxV) m 4.66×2.39×2.38
Maximální průtok  l/min 150
Hmotnost (s vidlemi) kg 7.405
Rychlost km/h 40

MLT 733 105

Manitou MLT 733 105
Pojezdové ústrojí hydrodynamické
Výkon motoru hp (kW) 101 (74.5)
Motor Deutz
Maximální nosnost kg 3 300
Max. výška zdvihu m 6.9
Max. dosah vysunutého ramene m 3.9
Rozměry bez příslušenství (DxŠxV) m 4.78×2.39×2.38
Maximální průtok  l/min 104
Hmotnost (s vidlemi) kg 7.015
Rychlost km/h 32

MLT 733 105 TH

Manitou MLT 733 105
Pojezdové ústrojí hydrodynamické
Výkon motoru hp (kW) 101 (74.5)
Motor Deutz
Maximální nosnost kg 3 300
Max. výška zdvihu m 6.9
Max. dosah vysunutého ramene m 3.9
Rozměry bez příslušenství (DxŠxV) m 4.85×2.39×2.38
Maximální průtok  l/min 104
Hmotnost (s vidlemi) kg 7.015
Rychlost km/h 32

MLT 737 130 PS+

Manitou MLT 737 130 PS+
Pojezdové ústrojí hydrodynamické
Výkon motoru hp (kW) 129 (795)
Motor Deutz
Maximální nosnost kg 3 700
Max. výška zdvihu m 6.9
Max. dosah vysunutého ramene m 3.9
Rozměry bez příslušenství (DxŠxV) m 4.97×2.39×2.38
Maximální průtok  l/min 150
Hmotnost (s vidlemi) kg 7.700
Rychlost km/h 40

Coming soon