Manitou MT 420 H Buggy

publikováno v: Aktuality | 0

Manitou MT 420 je malý nezmar.

Nový Manitou MT 420 H Buggy je nejkompaktnější teleskopický manipulátor v nabídce tohoto francouzského lídra v manipulaci. S výjimečnými rozměry je tento vysoce kompaktní pomocník ideálním řešením při jakémkoli nasazení. Když si představíme stísněné a těžko dostupné prostory, tak tam se nová 420 tka díky poloměru otáčení méně než tři metry a čtyřem hnaným a řiditelným kolům, bude cítit jako ryba ve vodě.
Rozměry Manitou MT 420 H Buggy mluví samy za sebe
Rozměry Manitou MT 420 H Buggy mluví samy za sebe.

O pohon tohoto stroje se stará již osvědčený motor Kubota s výkonem 49 koní, což je naprosto dostačující vzhledem k celkové hmotnosti pouze 4 215 kg. Proto s tímto 4-válcem dosahujeme ideálního výkonu při optimální spotřebě. Manitou MT 420 H Buggy je vybaven standardním úchytem nářadí známým z ostatních teleskopických manipulátorů Manitou. Tedy je možné bez jakýchkoliv omezení používat originální a certifikované přídavná zařízení Manitou. Díky své zvedací kapacitě 4,30 m / 2,0 t a jeho kompaktní velikosti je MT 420 H Buggy jediným strojem svého druhu na trhu.

Malý, ale prostorný

můžeme říci o tomto novém kompaktu. Důkazem je kabina, která je převzata z většího modelu MLT 625. Pracovní prostředí v rámci kabiny je prostorné a ergonomicky navržené. Všechny ovládací prvky jsou snadno dostupné. Hydrostatický přenos točivého momentu s možností změny pojezdu přímo na multifunkčním joysticku poskytuje flexibilitu a přesnost. Rychle nasednout a začít pracovat, tomuto tvrzení nestojí v cestě nic ani schůdek do kabiny, který na MT 420 prostě není. Takže se můžeme bavit v podstatě o bezbariérovém přístupu.

Dík již zmíněnému multifunkčnímu joysticku můžete ovládat všechny hydraulické funkce pouze jednou rukou, což znamená, že je možné držet vždy jednu ruku na volantu pro maximální bezpečnost.

Uplatnění Manitou MT 420 H Buggy se meze nekladou.
Uplatnění Manitou MT 420 H Buggy se meze nekladou.

Od Manitou MT 420 H Buggy můžeme očekávat stejnou úroveň funkcionality a bezpečnosti jako u standardních teleskopických manipulátorů. Zde můžeme poukázat na hydraulický pohon ventilátoru chladiče pro optimálnější chlazení. Vše je navrženo tak, aby zajistilo snadné a bezpečné používání a zároveň snížilo všechny náklady.

Nový ultra kompakt od Manitou strčí do kapsy jakýkoli vysokozdvižný vozík ve své kategorii. Koncept teleskopu nás neomezuje jen na výškový dosah, ale nabízí přední dosah až 2,65 m. Za každých okolností je MT 420 terénní stroj, který se přizpůsobí omezením každého dvora nebo areálu a zachoval si za každých okolností dokonalou stabilitu. Pojezdová rychlost 25 km za hodinu neomezuje použití manipulátoru jen na určitém menším prostoru.

Jako příklad toho, že i kompakt může být robustní a tedy něco vydržet, můžeme poukázat na zesílenou hlavu ramene, což obsluha ocení hlavně při těžších pracích s lžící. Díky vhodné poloze konstrukčních prvků má obsluha možnost si vychutnat ničím nerušenou viditelnost 360 ° zevnitř kabiny.

Výborný přístup ke všem bodům údržby.
Výborný přístup ke všem bodům údržby.

Z Manitou MT 420 je ideální manipulátor i díky množství detailů jako silná kotoučová brzda na kardanu s účinností na obě nápravy, automatická parkovací brzda, aplikování bezpečnostní normy EN 15000, aby se předešlo riziku nehody apod. Nový Manitou MT 420 H Buggy je teleskopický manipulátor navržen tak, aby byl jednoduchý na provoz i údržbu. Aby práce s ním byla jednoduchá a efektivní.

Buggy spec

Pro informace o dalších teleskopických manipulátorech MANITOU klikněte ZDE.
Zdroj: http://www.moreauagri.sk/index.php/270-manitou-mt-420-je-maly-nezmar