Manitou MLT 625e

publikováno v: Aktuality | 0

Na konci roku 2023 byl firmou Manitou na veletrhu Agribex v Bruselu představen první elektrický manipulátor Manitou MLT 625e.

O tom, že společnost Manitou pracuje na vývoji strojů s alternativními možnostmi pohonu, jsme vás již informovali začátkem loňského roku. Nyní má společnost Manitou ve svém portfoliu několik elektrických modelů a jedním z nich je právě uvedený manipulátor Manitou MLT 625e. 

 

 

 

Jelikož Manitou MLT 625e neprodukuje výfukové plyny a disponuje nízkou hlučností, je vhodný pro používání ve vnitřních prostorách, kde není možné zajistit dobrou větratelnost (haly, skleníky) a nebo je potřeba nevětrat (bramborárny). Jeho využití se také najde v živočišné výrobě u zvířat, kde se vyžaduje maximální klid. 

Manitou MLT 625e s nosností 2,5 tuny a výškou 6 metrů zaručuje stejně dobrý výkon jako spalovací verze. Jedná se o kompaktní stroj jehož vynikající manévrovatelnost je zaručena řízením 4 kol, 3 režimy řízení a malým poloměrem otáčení 3,31 metru. Je vybaven lithium-iontovou baterií o kapacitě 25 kWh a její dobíjení umožňuje integrovaná nabíječka s výkonem 9 kW. Při použití zásuvky 380 V tak může být dobito za pouhé 3 hodiny. Stroj lze dobíjet i pomocí běžné domácí zásuvky. Tento elektrický model je kompatibilní s příslušenstvím, které je nabízeno pro dieselový Manitou MLT 625 (lopaty, paletizační vidle a jiné.)

Součástí základní výbavy Manitou MLT 265e je funkce „boots“, která umožňuje dosáhnout maximální rychlosti ve velmi krátkém čase a rychlejší hydraulické pohyby. V základní výbavě také naleznete LED dálkové světlomety a pracovní světla pro lepší viditelnost ve tmě nebo pneumatiky se zemědělským profilem. Bezpečné a snadné používání zajišťuje bezpečnostní sada a obrazovka Harmony. 

 

Prospekt Manitou MLT 625e