Manitou MLT 625 nově v designu NewAG

publikováno v: Aktuality | 0

Nový MANITOU MLT 625

Oblíbený kompaktní teleskopický manipulátor Manitou MLT 625 se dočkal své modifikace u příležitosti přechodu na novou emisní normu (Tier 4 Final). Teleskop zůstal věrný motoru Kubota s výkonem 75 HP. Stejně zůstává slušný zdvihový výkon a to 2 tuny při maximálním vyložení 5,90 metru při opravdu kompaktních rozměrech.

MLT 625 si hravě poradí i s náročnějším terénem díky světlé výšce 380 mm. Jako první ale upoutá fakt, že MLT 625 má obnovený design v duchu NEWAG s dominantním černým ramenem a změněným protizávažím.
Čistší motor při tomto kompaktu jde ruku v ruce s Eco režimem, během kterého přichází k výrazné úspoře paliva. Úsporný provoz zaručí nové LED pracovní světla na kabině i teleskopickém rameni, doplněné nízkým rotačním LED majákem.

V manipulátoru tohoto standardu již nemůže chybět funkce odtlakování rychlospojek během chodu motoru a aktivní odpružení ramene. (funkce se aktivuje resp. deaktivuje v závislosti na pojezdové rychlosti). MLT 625 je vybaven zubovým hydraulickým čerpadlem, ale je možné jej vybavit rozvaděčem se sdíleným průtokem, což v praxi znamená možnost provádět několik hydraulických pohybů paralelně.
Do nového kompaktu Manitou již bude možné osadit i Easy manager – systém na vzdálené sledování a správu.

Technická data MANITOU  MLT 625
Výška zdvihu m 5,9
Maximální nosnost kg 2 500
Motor   Kubota
Výkon hp 75
Délka m 3,9
Šířka m 1,81
Výška m 2
Hmotnost kg 4 922
Poloměr otáčení m 3,31
Čas vysunutí ramene s 5,2
Čas zasunutí ramene s 3,7
Čas vy(na)klopení s 3,2
Čas zdvihu ramene s 7,3
Čas sklopení ramene s 4,95