Celostátní výstava Naše Pole a Den skotu

publikováno v: Aktuality | 0

Minulý týden byl pro MAV ve znamení výstav, společenských a kulturních akcí!

Vše odstartovalo výstavou „Naše Pole 2022“, která se uskutečnila 14. až 15. 6. v Nabočanech u Chrudimi, jenž je celostátní přehlídkou polních pokusů odrůd zemědělských plodin, ochrany a výživy rostlin a výstavou zemědělské techniky. Jednalo již o 22. ročník této tradiční výstavy. Tato akce se konala pod záštitou ministra zemědělství ČR Zdeňka Nekuly a s podporou Pardubického kraje. 

Návštěvníci mohli zhlédnout zhruba 600 odrůd zemědělských plodin, více než 150 pokusů na ochranu rostlin a přes 70 pokusů z oblasti výživy rostlin.  Také zde byla v rekordní míře zastoupená zemědělská technika a samozřejmě, že i my byli její součástí.

 

 

Ve čtvrtek 16.června jsme se zúčastnili Dne skotu v Třebíči, který se konal ku příležitosti oslavy 75 let od založení Vyšší rolnické školy, která se později transformovala ve Střední zemědělskou školu. Zde bylo přítomno několik zemědělských škol z Česka, ale i ze zahraničí a základem programu byla soutěžní přehlídka plemene českého červenostrakatého skotu.

 

 

Avšak ani o víkendu jsme nezaháleli. V sobotu 18.6.2022 se konal Myslivecko-zemědělský Dětský den v Řečici, kde si malí i velcí návštěvníci mohli prohlédnout naše stroje z blízka. 

 

 

V neposlední řadě jsme se stali sponzorem Závodu dračích lodí na rybníku Řeka u Krucemburku, který se konal i za naší přítomnosti taktéž v sobotu 18.6.2022.