BiG X 980 a BiG X 1080 nově v sortimentu KRONE

publikováno v: Aktuality | 0

KRONE vstupuje na trh s novou nabídkou sklízecích řezaček v kategorii výkonu 980 až 1080 PS. BiG X 980 a BiG X 1080 jsou tak nejmladšími modely modelové řady 680 až 1180. Jde o reakci na rostoucí celosvětovou poptávku po sklízecích řezačkách v segmentu mezi 900 a 1100.

 

 

BiG X 1180 o výkonu 1 156 koní je aktuálně nejvýkonnější dostupnou sklízecí řezačkou na světě. Tento model byl uveden na trh před čtyřmi lety a od té doby je stále velmi vyhledávanou variantou z řad sklízecích řezaček. Řezačka je poháněna motorem Liebherr V12 a stejně tak jsou tímto motorem vybaveny i nové modely BiG X 980 a BiG X 1080.  Motor má nastaveny intervaly údržby (na každých 1000 mth) pro oleje, filtry a ventily.

Oba nové modely disponují upravenou funkcí PowerSplit, díky němuž lze přizpůsobit výkon motoru podle potřeby a pracovat tak v úsporném režimu Eco-Power. Obsluha stroje může individuálně reagovat na různé provozní podmínky, jelikož režim Eco-Power nabízí různé rozsahy výkonu a tím tak dochází i k úspoře paliva a nárustu efektivity. 

Samojízdné řezačky jsou také vybaveny režimem X-Power, který může obsluha použít v případě náročnějších sklizňových podmínek. V závislosti na nastavení stroj také automaticky a plynule přepíná mezi různými výkony motoru.

K dispozici je také volitelné řízení otáček motoru. Díky tomuto systému lze snížit spotřebu paliva automatickým snížením otáček motoru (např. při přejezdu).

Nové typy samojízdných řezaček KRONE BiG X disponují výbavou, která je i u stávajících modelů. Jedná se například o válcový drtič zrna KRONE OptiMaxx, koncepce VariLOC – řaditelná mechanická převodovka, integrovaná do řemenice řezacího bubnu, která slouží pro flexibilní volbu krátké nebo dlouhé řezanky nebo pak koncepce VariStream – kontinuální tok píce bez zadrhávání nebo ucpávání i při nestejnoměrném přísunu píce. 

Více o nabídce samojízdných řezaček KRONE BiG X ZDE