Zažít svěťák je nejvíc

publikováno v: Aktuality | 0

Světový pohár horských kol 2018 – NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

Světový pohár horských kol v cross – country se ve Vysočina Areně uskuteční již posedmé a to od 25. 5. – 27. 5. 2018. Vždy byl vyhlášen nejlepším závodem sezony a můžeme doufat, že se v této tradici bude pokračovat, a to hlavně díky skvělým fanouškům, kteří kolem trati a na stadionu vždy vytvoří neopakovatelnou atmosféru. Díky ní je novoměstský závod tím nejoblíbenějším i mezi závodníky. Hlavními hvězdami české reprezentace jsou stříbrný z OH v Riu Jaroslav Kulhavý a navrátilec ze silniční cyklistiky Ondřej Cink, který v roce 2015 získal na MS v Andoře bronzovou medaily. Novinkou pro rok 2018 je zařazení nové disciplíny Short Track do programu světového poháru pro elitní kategorie žen a mužů, které se odehrají už v pátek večer.

Podobně jako v minulých ročnících nemohla naše technika chybět při stavbě trati ani tentokrát.

[Aktualizováno 27.5.2018]

Epické souboje viděli diváci v nedělních závodech elitních kategorií, jak ženský, tak i ten mužský byl rozhodnut až na cílové rovince ve spurtu. Po třetí za sebou se ve Vysočina areně radovala Dánka Annika Langvad a Nino Schurter zvítězil na české půdě už po šesté! Devátým místem se před tísícovkami fanoušků blýsknul Jaroslav Kulhavý, nejlepší Češky dojely těsně za sebou na 27. a 28. místě.

Tovární jezdci Specialized racing Annika Langvad (DEN) a Samuel Gaze (NZL) zvítězili v podvečerním pátečním short tracku. Nové Město na Moravě vidělo krásné souboje v závodě na 25 minut v obou kategoriích. Jak mezi ženami, tak mezi muži šlo o dramatické závody do posledních momentů závodu.